Андрій Євстратов про децентралізацію у Генічеському районі

Саме цю тему обговорювали на круглому столі у медіа-центрі IPC-Генічеськ у минулу п'ятницю, 27 вересня. Голова Генічеської районної ради Андрій Євстратовподілився своїм баченням процесів децентралізації в Генічеському районі.

- Територіальні громади на сьогодні самі добровільно мають право вирішувати – чи створювати ОТГ, чи не створювати, держава не змушує це робити. І більшість територіальних громад в Генічеському району це питання до кінця не довели.

Так, окремі сільські ради - Щасливцевська, Стрілкове, Новоолексіївка займалися цим питанням, але процес децентралізації ще далеко не завершений – така ситуація в районі на сьогоднішній день.

Під децентралізацією треба розуміти комплекс заходів з метою покращення якості життя людей через передачу повноважень, в тому числі і фінансів, на місця. Тут необхідне передбачити і реформування освіти, медицини, надання адміністративних послуг для всіх категорій населення на рівні держави, регіону, району, а не лише окремих громад.

Я розумію прагнення до відокремлення громад селищ Щасливцево та Стрілкове – у них дійсно є ресурс для заможного життя, але інші громади Генічеського району (які не мають такого інфраструктурного, економічного ресурсу) будуть жити у злиднях? Що з ними робити?

Держава, через дотації, підтримувати людей на місцях більше не буде. Збори та податки тут збирати фактично немає з кого, за рахунок чого їм існувати? Треба спочатку забезпечити тут відповідні умови: легалізувати бізнес, який є, завести нових інвесторів, – щоб платили податки і створювали умови для існування громад без підтримки держави.

І справа тут не лише в адміністративно-територіальному перерозподілі, тут головне матеріально забезпечити життя людей на цих територіях, інакше – нічого не вийде...Якщо сьогодні Генічеський район є дотаційним практично на 90%, то як ви його не діліть – життя в цих громадах краще не стане.

Є така фраза: «Руйнувати – не будувати...» розділитися можна в будь – який час, але тут треба підходити виважено. Можливо варто спробувати в пілотному проекті модель «громада – район», а потім вже визначатися далі...

За матеріалами «ІРС- Генічеськ»

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон