Мрію робимо реальністю разом!

Мрію робимо реальністю разом!
Скасування недоторканості, закон про імпічмент президента – це обіцянки, які нова політична сила в Україні виконала менш, ніж за один місяць.

Ці 2 питання мусолили 3 президента, так звані, «народні» депутати чотирьох скликань. А тепер, коли це відбулось, то частина українців не вірить, що це так легко було зробити, а інша частина, яка 5 років жирувала на крові, на війні, на горі людей, намагається утримати свої корупційні схеми обчистки кишень громадян України.

Але повернення наших братів з російського полону повернуло країні не тільки надію, а й віру. Ми віримо, що з Президентом Зеленським, новим парламентом, новим урядом неможливе стає можливим!

Крок за кроком Україна повертає дружні стосунки з найближчими сусідами та тими країнами, які підтримали нас в найважчий період історії держави. Налагоджується співпраця з Польщею, Туреччиною, Ізраїлем тощо.

З'являються нові можливості в економіці.

9 вересня в Киві в Українському медіа-центрі у межах проекту «SMARTER Finance for Families» («Розумне фінансування для сімей») Стівен Борнкамп, директор проекту «SMARTER Finance for Families», та Олександра Гуменюк, директор Європейсько-українського енергетичного агентства ознайомили про новий для України фінансовий інструмент «зеленої іпотеки», який зможе допомогти молоді у будівництві житла.

Ідея проекту у тому, аби змінити підхід людей до придбання нерухомості – змінивши акцент з ціни будинку або квартири на клас енергоефективності будівлі.

«Коли ви збираєтеся купити або будувати житло, потрібно дивитися не лише на ціну, але й клас енергоефективності. Якщо будинок енергоефективний, господарі виграють щомісячно, економлячи на комунальних послугах. За рік можливо зекономити суму, яка дорівнює приблизно 2-3 щомісячним платежам за іпотекою. За рік ви сплатите фактично не 12 платежів, а 9», – пояснює Стівен Борнкамп.

Проект передбачає співпрацю проектувальників житла, банків, енергоаудиторів та покупців нерухомості.

Банки-партнери пропонують «зелені» іпотечні кредити з нижчим відсотком, ніж звичайні. Проектувальники створюють проекти за критеріями енергоефективності, використовуючи максимально екологічні матеріали й технології будівництва та обираючи для будівництва місця з добре розвиненою інфраструктурою, аби люди мали швидкий доступ до громадського транспорту, магазинів тощо. Експерти проекту у співпраці з енергоаудиторами перевіряють та підтверджують відповідність будівлі стандартам енергоефективності та безпечності. Це спрощує для банків верифікацію належного використання коштів.

«Зелена іпотека» є меншим ризиком і для клієнтів, і для банків: клієнти щомісячно заощаджують на комунальних платежах і можуть, натомість, витратити ці гроші на свої щомісячні виплати. Банки, відповідно, мають більше впевненості, що гроші повернуть. За словами Стівена Борнкампа, випадків невиплати «зеленої іпотеки» на 32% менше, ніж звичайної, а вартість цієї нерухомості на 8% вища.

Проект вже впроваджується у Румунії. Отримали сертифікацію або наразі проходять сертифікацію загалом 25 проектів, що охоплюють понад 6500 квартир у багатоквартирних будинках та приватних будинків. У рамках європейської програми фінансування «Horizon 2020», проект збираються поширити на ще 11 країн: Україну, Польщу, Чехію, Словаччину, Боснію і Герцеговину, Болгарію, Чехію, Грецію, Ірландію, Італію, Грузію і Туреччину.

«Зараз наше завдання в Україні – знайти забудовників, які використовують більш прогресивні, «зелені» технології, та налагодити з ними партнерство. А також – розповідати про цю можливість людям, щоб вони розуміли, що виграють, якщо оберуть цей варіант», – зазначив Стівен Борнкамп.

Міністр розвитку громад та територій Альона Бабак також неодноразово в своїх виступах зазначала, що одними з пріоритетних напрямків міністерства є енергоефективність і будівництво. А також дуже важливим новим напрямком буде діджиталізація – впровадження електронних послуг та електронних реєстрів.

На фоні того, що правління Національного банку України знизило облікову ставку до 16,5% річних з 6 вересня цього року, з'являється перспектива покращення умов кредитування будівництва житла для молодих родин.

Ще одна передвиборча обіцянка Президента Зеленського – «відновлення програм молодіжного житлового кредитування» не тільки починає виконуватися, а й отримує нове дихання та нові фінансові інструменти.

Тож, традиційна ідея МЖКівського руху «Мрію робимо реальністю разом!» сьогодні втілюється в Україні!

Андрій ЯЦЕНКО,
голова обласної організації
«Спілки економістів України»,
директор ТОВ «МЖК м.Херсон»

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів