Лікарі Херсонщини можуть залишитися без зарплати?

Чи зможуть лікарні Херсонської області й надалі працювати в звичному режимі та надавати медичні послуги своїм пацієнтам? На жаль, наразі можна задавати таке питання.

І адресувати його треба нікому іншому, як в.о. міністра охорони здоров'я України Уляні Супрун, адже медична реформа, яку так схвалюють в МОЗ має більше мінусів, ніж плюсів, і це підтверджують на словах самі лікарі.

Сьогодні, 24 липня, Херсонщину з робочим візитом відвідав заступник Міністра охорони здоров'я України Павло Ковтонюк, який зустрівся з керівництвом Херсонської області та з керівниками закладів охорони здоров'я Херсонщини. Тема зустрічі – автономізація медичних закладів Херсонщини.

Нагадаємо, що пані Супрун звинуватила депутатів Херсонської обласної ради в саботажі через те, що вони вважають правильним відтермінувати реорганізацію закладів охорони здоров'я в області до кінця 2020 року.

Мабуть, в міністерському кріслі краще видно, як мають працювати лікарні на місцях. А ось в кріслах головних лікарів міських та районних медичних закладів вважають інакше.

Тому що, додаткових коштів, які необхідні на реорганізацію лікарень – Херсонська область не має!

А це означає, що «система Супрун» на Херсонщині може призвести до закриття районних лікарень області.

Заступник голови Херсонської обласної ради Оксана Рукавішнікова сьогодні озвучила позицію обласної ради, щодо такого «необхідного» реформування.

«Що стосується неприйняття радою рішення, щодо реорганізації наших закладів охорони здоров'я. Це питання навіть не було винесено на сесію, воно не стояло в порядку денному, це питання навіть не вийшло на президію з комісії по охороні здоров'я. Чому так сталося?

Напевно, є питання на які наразі немає відповідей. Так, дійсно був прийнятий закон і ми поступово йшли до того, щоб реорганізовувати комунальні заклади в комунальні некомерційні підприємства. Але, цим же законом було передбачено затвердження єдиних тарифів на медичні послуги, які на сьогодні чомусь ще не затверджені, не прораховані.

Законодавством також передбачено затвердити перелік закладів охорони здоров'я, які не підлягають реорганізації в комунальні некомерційні підприємства. Цей перелік на сьогодні також не затверджений.

За нормами бюджетного кодексу України з 1-го січня 2020 року з обласних бюджетів вже буде здійснюватися співфінансування оплати медичних послуг, що надаються в рамках програми державної гарантії медичного обслуговування населення. Це перше, що нам потрібно передбачити в бюджеті на 2020 рік. Це покриття вартості комунальних послуг та енергоносіїв.

Потім, хто має забезпечити харчування хворих, придбання необхідної техніки для комп'ютеризації, придбання паливно-мастильних матеріалів і так далі?

Ми попросили Департамент зробити розрахунок і отримали його – 250 мільйонів гривень на все це необхідно. Це додаткові кошти, які ми повинні передбачити в обласному бюджеті, тому що на сьогодні не затверджені тарифи на медичні послуги.

Але, навіть якщо вони будуть затверджені, я не думаю, що ми зможемо перекрити ці 250 мільйонів, не рахуючи капітальних видатків.

Чому така проблема саме в Херсонській області? Наша область є дотаційною. Ми, наприклад, в 2019 році отримуємо 87 мільйонів базової дотації з державного бюджету. Ми не можемо своїми власними доходами перекрити навіть видатки на утримання наших обласних комунальних закладів.

Своїми власними доходами ми покриваємо лише 42 відсотки наших необхідних видатків на утримання закладів. Тому: як в таких умовах ми будемо вирішувати питання щодо додаткових 250 мільйонів?», - зазначила заступник голови Херсонської обласної ради Оксана РУКАВІШНІКОВА.


Вона ж зазначила, що Херсонська обласна рада не проти медичної реформи, але поки не буде знайдено вирішення вищесказаної проблеми, питання щодо реорганізації медичних закладів Херсонщини, на жаль, так і залишається відкритим.

Тетяна ГОЛУНОВА

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон