Додатковий контроль оздоровницям Херсонщини не завадить

Не секрет, що спалахи кишкових захворювань у навчальних закладах, дитсадках та оздоровницях нерідко починаються через інфікований персонал,який має вільний доступ до місць зберігання продуктів та приготування їжі, і часом відверто нехтує санітарними правилами.

З огляду на це, у Білозерському районі Херсонщини відділ освіти звернуся до тамтешнього підрозділу держустанови «Лабораторний центр» (колишня СЕС) для обстеження працівників харчоблоків пришкільних таборів на зараження збудниками небезпечних кишкових захворювань. Загалом, перевірили 85 осіб, і всі вони виявилися цілком здоровими. Хоча епідеміологи всіляко підтримують цю ініціативу. І закликають долучатися до неї, насамперед, приморські дитячі табори.

— Минулого літа у Скадовському районі також організували непланове обстеження працівників таких оздоровниць. І недарма: виявили дев'ятнадцять інфікованих працівників, котрі могли перетворитися на рознощиків кишкових захворювань. Та їх вчасно пролікували, і змогли відвернути можливі спалахи інфекції у дитячих колективах. На жаль, цього року жодного звернення від директорів оздоровниць про необхідність таких обстежень ще не надходило. А без них проводити несподівані перевірки закон не дозволяє, — каже заступник керівника держустанови «Лабораторний центр Херсонщини» Анатолій Слабчак.

Втім, епідеміологічна ситуація в приморських оздоровницях азовського та чорноморського узбережжя краю, а також у пришкільних таборах нині не викликає якихось особливих підстав для побоювань. Спалахів різноманітних інфекційних захворювань досьогодні там не фіксували, у морі біля пляжів кількість потенційних збудників цих захворювань не перевищує норми.

Втім, сезон літніх канікул триває, спека (а разом з нею і загроза розповсюдження зарази через воду та їжу) лише посилюється. А отже, «спочивати на лаврах» ні медикам, ні педагогам з батьками точно не доводиться.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
"Новий День"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів