Чи відбудуться місцеві вибори на Херсонщині: позиція ЦВК

Нагадаємо, 23 грудня 2018 року у 45 суб'єктах виборчого права, у т.ч. й у Херсонській області повинні, були б відбуватися перші місцеві вибориу об'єднаних територіальних громадах, які призначаються ЦВК.

Але, у зв'язку із оголошенням військового стану (ВС) в окремих суб'єктів виборчого права виникло питання: а чи відбудуться вибори?

Вчора, 29 листопада 2018 року Центральна виборча комісія України вказала суб'єктам та іншим учасникам місцевих виборів на необхідність неухильного дотримання вимог закону про правовий режим воєнного стану щодо заборони проведення виборів у тих 10 областях, де його було введено.

Адже відповідно до ч. 1, ст. 19 «Гарантії законності в умовах воєнного стану», Закону України «Про правовий режим воєнного стану»: «...забороняється ... проведення виборів ... органів місцевого самоврядування».

Нагадаю, що раніше у той же день Голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, під час прес-конференції заявив журналістам, що Президент України пообіцяв внести законопроект, щоб зробити виключення та забезпечити їх проведення, адже ці права громадян України також не мають порушуватись.

Крім того, у рішенні ЦВК, яке було затверджено у четвер 29 листопада, 2018 року йдеться: «...При цьому визначено, що питання призначення виборів у цих областях вирішуватимуть суб'єкти їх призначення в порядку, визначеному законодавством України після припинення або скасування воєнного стану».

Відповідне рішенні повинна буде прийняти ВРУ, у відповідності до ч. 2, ст. 19 Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

Крім того, Голова ЦВК Тетяна Сліпачук наголосила, що Комісія не скасовувала проведення місцевих виборів, а вказала суб'єктам і учасникам виборчого процесу на те, що ч. 1 ст. 19 закону України про правовий режим воєнного стану містить пряму норму про заборону проведення виборів, т.т. окремого рішення ЦВК з цього питання приймати не зобов'язана.

Таким чином, якщо ВРУ у найближчий час не прийме змін до вказаного Закону (скажімо за поданням Президента) і не скасує відповідну вимогу, то вибори у ОТГ 23 грудня не відбудуться, а їх призначення буде залежати від ВРУ, у якої на прийняття відповідного рішення буде наступних 3 місяці, аж до 26 березня 2019 року.

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів