Професор Сергій Телешун: «Херсонщина – територія, де зручно жити українцю!»

Вчора, 30 липня, доктор політичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Сергій Телешун поспілкувався з представниками херсонських ЗМІ у рамках прес-конференції «Майбутнє України, майбутнє Херсонщини: виклики та перспективи», яка відбулася у залі засідань обласної державної адміністрації.

«Ми повинні перейти до створення ефективної публічної політики, зорієнтованої на соціальний результат. Перед Україною стоїть питання саме внутрішньої реінтеграції, коли вона стає потрібною та конкурентною», - зауважив Сергій Телешун на початку заходу та окреслив рейтинг нагальних проблем України, серед яких війна, бідність, міграція кадрів та реформи, що відбуваються без достатньої кількості ресурсів. Натомість, професор переконаний, що перш за все в Україні потрібно розвивати функціональність влади, результативність та конкурентоспроможність.

Центральним органам влади професор С. Телешун рекомендує аналізувати наслідки реформ, щоб вчасно переорієнтуватися. Він переконаний, що економіка оживає не з підвищенням заробітних плат, а зі створенням умов, коли людина хоче більше купувати й тим самим інвестувати в національну економіку. З таким підходом можна повернути і мігрантів, що стане результатом боротьби з бідністю.

У ході прес-конференції учасники обговорили можливі шляхи виходу України з кризи. Сергій Олександрович вірить у деокупацію, тому запропонував план по її здійсненню на основі досвіду Балкан, а саме: підтримка не менше 50% населення власне ідеї деокупації, формування державою чітких планів по її реалізації, концентрація ресурсів, підбір кадрів і наявність зовнішнього силового гаранту. Позиція Сергія Телешуна чітка – треба залишити кордони, які встановлені від початку встановлення незалежності України.

Щодо Херсонщини, то професор озвучив власне бачення розвитку в нашій області ефективного публічного управління, зокрема, наголосив на поверненні середнього класу: «Херсонщина – територія, де зручно живеться українцю! Херсонщина може стати хабом нових моделей управління не тільки окупованих територій (бо є проблема Криму і біженців), а й для всієї України.

Давайте спробуємо на Херсонщині відновити середній клас, який на сьогодні в Україні скоротився і становить близько 25 відсотків. Важливо інтегрувати громадян в управління, прийняття публічних рішень, переходити до ефективної публічної влади, коли влада виступає координатором прийняття рішень населенням».

Учасників прес-конференції цікавила також тема інформаційної політики, яку сьогодні має здійснювати держава.

«Ми повинні звертатися до інформаційної демократії. Питання влади, європейської спільноти – створити майданчики для адекватного реагування на інформацію, де визначатимуть фейки, брехню, дезінформацію», - повідомив Сергій Телешун.

Час, відведений для спілкування, минув швидко, але кожен встиг взяти від зустрічі своє: херсонські журналісти отримали роз'яснення науковця щодо актуальних проблем, а професор, у свою чергу, висловив ідею створити на Херсонщині дієвий майданчик для обговорення питань реформ і державної політики за участі компетентних особистостей.

Елеонора ГУСЬКОВА

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів