«Червонокнижних» прихистило Широке плесо на Херсонщині

Випуск "червонокнижної" риби у пониззя головної української річки завершив Дніпровський осетровий виробничо-експериментальний завод під Херсоном.

Вочевидь, рік видався для іхтіологів не просто вдалим, а навіть знаковим.

По-перше, державний план вони перевиконали: замість 1,2 мільйона мальків випустили у дику природу понад 1,6 мільйона (з них 1,310 мільйона особин стерляді та 304,8 тисяч осетра).

Але головне те, що для отримання молоді підприємству відтепер уже не треба виловлювати дорослих плідників у Дніпрі - у тутешніх ставках виростили їх власне поголів'я.

Причому наступного року запліднену ікру можна буде отримувати ще й від севрюги: на той момент представники цього виду достатньо подорослішають.

Утім, директор осетрового виробничо-експериментального рибоводного заводу Віталій Плугатарьов у бесіді з власкором "Голосу України" зазначив, що в умовах глобальних змін клімату навіть випускати рибу до Дніпра стало складніше. Ця робота ведеться лише рано вранці та пізно ввечері, коли спадає спека.

Тоді молодь вантажать до спеціальної живорибної баржі й везуть на найглибшу тоню Дніпра - Широке плесо. Там її випускають, і осетрята зі стерлядками зразу ховаються на шістнадцятиметровій глибині, де їх не дістануть ані баклани з пеліканами, ані водні хижаки на кшталт щук та судаків.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів