Каховка починає 2018 рік без затвердженого бюджету

Каховка починає 2018 рік без затвердженого бюджету
З вини депутатів міськради Каховка починає 2018 рік без затвердженого бюджету.

«8 березня «потолок» преміальних на підприємствах — 500 гривень. Це лише на помаду!» — заявила на останній сесії міськради депутат від «Батьківщини» Тетяна Гончарова. Приводом для її обурення стала інформація про зарплати каховських чиновників, оприлюднена депутатом облради від «Опоблоку» Павлом Філіпчуком. За словами останнього, начальники деяких відділів міськради отримують до 89 тисяч гривень на місяць.

— Я б зрозуміла, якби ми були Нідерландами або якісь ноу-хау там впроваджували. Але за що такі гроші? — не вгамовувалася Тетяна Гончарова і запропонувала виділити на зарплату каховським чиновникам 1 млн. грн. «на місяць, а може, навіть на два».

Укотре довелося пояснювати депутатам начальнику фінансового управління міськради Олександру Гончарову, що дійсно в окремі місяці чиновники отримують чималі виплати. Проте мова йде про одноразові виплати відпускних, оздоровчих, мате­ріальної допомоги і, власне, зарплати.

«Що стосується що­місячних виплат, то начальники відділів у нас отримують на місяць у середньому 11 025 грн. «чистими», а головні спеціалісти — 10290 грн.», — зазначив він. При цьому підкреслив, що всі розрахунки з поясненнями і посиланнями на законодавчі акти неодноразово надавалися депутатам. «Я за грудень отримав «чистими» 26 тис. грн. Це найвища планка зарплати по міськ­раді. Коли я йду у відпустку, отримую у межах 50—70 тис. грн. на руки. Але це разова ви­плата», — додав міський голова Андрій Дяченко.

Депутати настільки були вражені почутими цифрами, що при обговоренні проекту бюджету міста на 2018 рік їх нічого більше не цікавило: ані перспектива відключення в Каховці централізованого опалення через борги, що виникли з вини самих депутатів, ані закриття з нового року лікарської амбулаторії в мікрорайоні «Свєтлово».

Вислуховувати і обговорювати реальні проблеми громади їм стало нецікаво. Приймати бюджет не захотіли депутати від «Батьківщини», «Опоблоку», «Самопомочі», Союзу лівих сил і Радикальної партії О. Ляшка. Саме їх представники утрималися від голосування і провалили прийняття головного фінансового документа громади.

— Це результат цілковитої відсутності професіоналізму і компетентності депутатів та відсутності їх роботи в своїх фракціях і депутатських комісіях. Більше того: до початку проведення сесії у депутатів не було сформовано жодної поправки до проекту бюджету! — коментує Андрій Дяченко. — Натомість усі розмови у комісіях точилися навколо зарплат чиновників. Депутати слухали багато пояснень, але, мабуть, слухали дуже погано. Чому їх не обурює зар­плата голови бюджетної комісії облради Павла Філіпчука — чис­тими 15 тис. грн. на місяць? Адже він такий же депутат, як і наші з міськради, які працюють набагато більше, проводять сесії значно частіше і не отримують взагалі нічого? Так, каховські чиновники зараз отримують достойні зарплати, що є конку­рентними на ринку праці. Так і повинно бути.

Також депутати ледь не зірвали затвердження структури міськради і її виконавчих органів. «Якби це сталося, з 2 січня, крім мене і моїх заступників, жоден із чиновників на роботу б не вийшов», — заявив Андрій Дяченко.

Що ж стосується бюджету, то повторний його розгляд запланований на кінець січня.

Олександр ПІТОЄВ
"Новий День"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів