У Херсоні відбувся Форум сільської жінки

У Херсоні відбувся Форум сільської жінки, присвячений Всесвітньому дню сільських жінок (International Day of Rural Women),який відзначають у світі починаючи з 2008-го року.

У Форумі прийняли участь 75 осіб: представників/ць влади та активістів/ток громадськості з 14 районів Херсонської області, Миколаївщини та міжнародної організації.

Форум був організований ХОЦ "Успішна жінка" за результатами проекту «Зміцнення ролі сільської жінки у розвитку територіальних громад Херсонської області» за підтримки Представництва DVV International в Україні.

З привітальними словами виступили: Анна Опіц, керівниця проекту в Україні «Регіональні голоси за демократію - побудова мостів для демократії » DVV International inUkraine»; Ольга Савенко - директорка Депараменту з питань внутрішньої інформаційної політики Херсонської обласної державної адміністрації (надалі ХОДА); Микитась Олена, голова ХОЦ «Успішна жінка».

На Форумі обговорили «дорожню карту ініціатив сільських жінок», як можливість збільшення життєздатності сільських громад у період створення об'єднаних територіальних громад в області. Також на Форумі були представлені приклади конкретних результатів ініціативних груп жінок в обраних трьох сільських громадах Херсонської області (c.Чулаківка, c.Чорноморське Голопристанського району та с. Каїри, Горностаївського району).

Саме за тематиками представлених ініціатив відбулось обговорення у робочих групах: «Культурно – історична спадщина, як потенціал для розвитку села»; «Ініціативи сільських жінок – життєздатність сільських громад у період створення об'єднаних територіальних громад»; «Підвищення рівня екологічної свідомості людей на селі».

У кожній групі представники/ці влади приймали активну участь відповідаючи на питання та надаючи інформацію про можливості обласних та державних програм за заданими тематиками: Світлана Думинська – начальниця управління культури ХОДА, Кузьміна Н. l. - начальниця відділу поводження з відходами, надрокористування та екологічної експертизи Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА; Гавриш П.О. - департамент з питань внутрішньої інформаційної політики ХОДА.

Модераторами/ками робочих груп були представники/ці громадськості, експерти/ки в обраних тематиках: Андрій Селецький – керівник ГО "Військово-історичний клуб "Правий берег", член ради Нововоронцовського районного краєзнавчого музею.

Ольга Жукова - голова ГО "Громадський центр "Нова генерація"; Елена Повжик – депутатка Скадовської міської ради, координатора екологічних проектів.

Під час Форуму були представлені проектні ініціативи сільських жінок:

"Cтворення Центру сільської жінки" (Чорноморська сільська рада, керівниця центру Лариса Ющенко, координаторка Світлана Михолат),

«Відкритий простір освітньо – культурного розвитку громади" (Чулаківська сільська рада, презентувала Алла Тарасова, координаторка Світлана Михолат)

«Підвищення екологічної свідомості людей на селі" (с. Каїрська сільська рада, представляла результати Ольга Демьяненко, координаторка Наталія Богренцова).

У Форумі прийняли участь представники/ці влади та активісти/тки громадскості з 14 районів Херсонської області: Бериславський, Велика Олександрівський, Голопристанський (с.Чорноморське, с.Чулаківка, с.Олексіївка), Нововоронцовкий, Білозерський,Скадовський, Горностаївкий, Каховкий (с. Каїри та с. Василівка), Чаплинський, Великий Рогачик, Нижньосірогозький, Каланчакський, Б.Олександрівський та представники/ці громадських організацій Херсонщини та інших регіонів України.

Найбільша делегація була від Голопристанського району, як активні учасники проекту та ініціатив (Михолат Світлана організаторка- голова БО Фонд громади міста Гола Пристань " Св. Ольга»)

За результатами роботи опрацьовуються напрацьовані учасниками/цями Форуму рекомендації для подальшого подання у відповідні управління, структур ХОДА.

Можливістю впроваджувати наступні ініціативи активісти/ки зможуть в рамках реалізації обласної цільової програми «Сприяння розвитку громадянського суспільства на 2017 – 2020 роки» на конкурсній основі на наступний рік.

Координаторка проекту Іраіда Геращенко.

Проект реалізується Херсонським обласним центром «Успішна жінка» в рамках проекта «Регіональні голоси за демократію-будівництво мостів для демократії» DVV International in Ukraine, при фінансовой підтримці Міністерства іноземних справ Німеччини.

Олена МИКИТАСЬ

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів