''Ми хочемо, щоб будівля нашого медичного закладу стала власністю громади'', — говорить в. о. львівського сільського голови Віра Копитченко.
Рішення про клопотання перед Бериславською райрадою про безоплатну передачу зі спільної власності територіальних громад району до комунальної власності Львівської сільради будівлі амбулаторії з господарськими спорудами було ухвалене сільськими депутатами ще в квітні.
''У нас була історія з будівлею пошти. У неї змінився власник, після чого там захотіли зробити магазин. Я особисто їздила і добивалася аби пошту не виганяли. Тепер ми боїмося, щоб подібне не сталося з нашою амбулаторією. Тому й прийняли таке рішення'', — пояснює вона.
Ініціатива львівської громади викликала великий резонанс у районі. Зрештою депутати райради відмовили в клопотанні своїм сільським колегам. З чим це було пов'язано?
— Ми зустрічалися з депутатами сільради і намагалися зрозуміти їх аргументи. Вони пояснювали свою ініціативу тим, що з передачею амбулаторії у власність їх громади їм начебто буде простіше займатися її ремонтом, водопостачанням і благоустроєм. Проте вони сподівалися, що сільраді передадуть і кошти на зарплату медикам та обслуговування закладу.
Однак це законом не передбачено, поки у Львовому не створять свою об'єднану територіальну громаду. Нині на утримання амбулаторії виділяється медична субвенція у сумі 700 тис. грн., з яких 600 тис. грн. йдуть на зарплату. Якщо громада може забезпечити таке фінансування — ми не будемо проти, — констатує головний лікар комунального закладу ''Бериславський районний центр первинної медико-санітарної допомоги'' Ігор Абрамов.
— 15 червня ми виїжджали до Львівської сільради для вивчення даного питання, зустрічалися з представниками громади, — коментує перший заступник голови Бериславської райдержадміністрації Ірина Дробиш. — Ми запитали у місцевих депутатів: а де гарантії, що десь через рік після передачі майна вони його не перепрофілюють і не створять там якусь іншу установу? Вони нам наводили приклад Раківської сільради, забувши, що там була зовсім інша ситуація. Так, цій громаді передали будівлю старого фельдшерського пункту. Але лише після того, як цей ФП самою сільрадою перенесли до іншого приміщення.
За словами Ірини Дробиш, Львівська амбулаторія справді потребує ремонту. Проте, як виявилося, сільрадою нічого не було зроблено для початку робіт — немає ані складених кошторисів, ані рішення про передачу відповідної субвенції районному бюджету. ''Їхнє бачення одне — ця будівля має належати їх громаді і більше нічого. Але саму медичну субвенцію їм би ніхто після цього не передав'', — доповнила вона.
Про іншу проблему, що могла з'явитися в разі задоволення клопотання Львівської сільради, розповів директор департаменту охорони здоров'я Херсонської облдержадміністрації Віктор Короленко: ''Зміна власника будівлі законом не заборонена. Проте зі зміною власника зміняться і ліцензійні умови. Нинішня Львівська амбулаторія залишиться без чинної ліцензії і буде закрита, поки не отримає нову. На це може піти 6 місяців. Інша справа, якщо у Львовому буде створена ОТГ. Тоді кошти медичної субвенції автоматично підуть цій громаді''.
Олег БАТУРІН
"Новий День"