Хліб зі знаком питання

Нинішнє керівництво України, схоже, явно «загралось у політику», забувши народну мудрість, яка говорить: весняний день рік годує.

Мовчать про хід весняних польових робіт директивні трибуни, балакучі «радіобрехунці» й телеящики, пригріті владою газети та інтернет-сайти.

Мов у рот води набрав, зрештою, і багатообіцяльний український уряд!

А люди, між іншим, слушно запитують: «Що буде з хлібом? Торішній продамо «за бугор», а цьогорічного не доберемо?..»

Можливо, й так: від недородів ніхто не застрахований. Непокоїть інше. І про це «інше» чи не вперше вголос (на всю житницю Європи!) говорив голова Асоціації фермерів і приватних землевласників Іван Томич: «Валовий урожай пшениці в Україні зменшуватиметься. Це пов'язано зі скороченням посівних площ. І він буде рухатися до позначки менше 25 мільйонів тонн», — цитує експерта ГолосUA.

За його словами, реальні посівні площі під пшеницею минулого року були на 10-15% менші, ніж у 2015-му. Як пояснив Томич, економічною ефективністю пшениця поступається соняшнику, сої, кукурудзі, тому фермери вважають за доцільне сіяти інші культури.

Чи не цю тривожну тенденцію замовчує влада у Києві й на місцях? А як бути із сівозмінами, якими так дорожили наші діди-прадіди? Як бути, в кінцевому підсумку, із родючістю ґрунтів? Вочевидь, ці проблеми більше нікого не цікавлять...

А тим часом посівна, розпочавшись за традицією у південних областях, розгорнулась в Україні.

На Херсонщині майже всі господарства засіяли відведені під ранні зернові площі й посилено готуються до сівби пізніх культур.

— Будемо сподіватися, що земля нас не підведе, як і ми її, — каже генеральний директор СТОВ «Таврійська перспектива» заслужений працівник сільського господарства України Володимир Єрмоленко.Головний хліб для нашого посушливого степу — озимий. У нашому господарстві всі посіви пшениці та ячменю на площі 1,5 тисячі гектарів збереглися. Ми їх, як тільки дозволили погодні умови, підживили, обробили від шкідників і хвороб. Все це обійшлося в копієчку, але без затрат хліба не буває.

— Довелося чути, що нинішня весна підвела хлібороба: занадто тепла погода, верхній шар ґрунту висох...

— Все це справді так. Але ж уже під вечір земля «відходила», тому робіт у полі не припиняли і вночі.

За повідомленням прес-служби Мінагрополітики, аграрії, скориставшись сприятливими погодними умовами, засіяли 471 тисячу гектарів ранніми зерновими та зернобобовими культурами. Посівна кампанія вже йде у 21 області України.

Зважаючи на те, що під ранні зернові заплановано 2,4 млн га, сівбу проведено на 20% від цих площ. Зокрема, посіяно:

— ярої пшениці — 12 тис. га, або 6% до прогнозу (190 тис. га);
— ярого ячменю — 321 тис. га, або 19% до прогнозу (1728 тис. га);
— вівса — 16 тис. га, або 8% до прогнозу (208 тис. га);
— гороху — 122 тис. га, або 44% до прогнозу (276 тис. га).

Озимі зернові культури під урожай 2017 р. зійшли на площі 7 млн га (із посіяних 7,2 млн га), з них у хорошому і задовільному стані 5,8 млн га (83%), у слабкому та зрідженому — 1,2 млн га (17%).

Крім того, сходи озимого ріпаку отримано на площі 878 тис. га (із посіяних 899 тис. га), з них у доброму та задовільному стані 702 тис. га (80%), у слабкому і зрідженому — 171 тис. га (19,5%).

Василь ПІДДУБНЯК
«Сільські Вісті»

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів