За право працювати боролися п'ять років

Місцеві громади Херсонщини нарешті зможуть отримувати реальну вигоду від родовищ корисних копалин, розташованих на їх землях.

Раніше дозволи на їх розробку видавалися тільки в Києві, й узгодження із різноманітними інстанціями розтягувалося на роки - не кажучи вже про "корупційну складову" видачі цих узгоджень.

Та після лібералізації законодавства й розширення прав самоврядування справа нарешті зрушила з місця - одразу два приватні підприємства отримали "добро" на створення кар'єрів.

У Бериславському районі одне з підприємств розроблятиме родовище вапняків біля села Бургунки, за яке боролося в судах та різноманітних інстанціях понад п'ять років.

У селі вже визначили, що його відрахування до бюджету за користування надрами становитимуть до десяти мільйонів гривень щорічно.

А тим часом далеко не кожне село у степовій Таврії нині може похвалитися такими доходами - більшість з них хронічно дотаційні. Херсонська облрада узгодила також розробку Південно-Утлюкського родовища пісків, що за п'ятнадцять кілометрів від міста Генічеська. Ним займеться приватна херсонська фірма, яка добивалася цього також цілу п'ятирічку.

Звісно, будуть і додаткові робочі місця, і податки, але навіть не це головне. Донедавна пісок для будівельних потреб на Приазов'ї добували нелегально, просто розкрадаючи пляжі на курорті Арабатська стрілка, і жодними доходами з державою чи громадою браконьєри не ділилися - навпаки, завдавали відчутної шкоди навколишньому середовищу.

Тепер пісок для будівництва чи облаштування тих самих комунальних пляжів можна буде купувати в легальних постачальників, а не через браконьєрських посередників.

"Голос України"

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів