Херсонський губернатор: До якої Церкви ходити – це вибір кожного

Так губернатор Херсонщини Андрій Гордєєв прокоментував критичні заяви окремих активістів щодо зустрічі з митрополитом УПЦ МП Онуфрія, під час його візиту до Херсона минулої неділі

...Відразу хочу сказати, є дві, так би мовити, концептуальні платформи: є Андрій Гордєєв – просто громадянин України. Є Гордєєв – голова облдержадміністрації. Згадайте, як починалося на Донбасі – залякували людей мовним питанням і так само було на рівні церковного питання...

Звичайно, люди мають цілком справедливе право на власну й різну реакцію. Але те, що сьогодні на Херсонщині мир і спокій – це завдяки тому, що ми не дозволяємо зайти цій полярності так далеко.

Я не дам приводу, щоб мир у нашій області якимось чином був зруйнований. Війну розпочати легко, а от зупинити її, не дати їй початися й зберігати мир – це найскладніше завдання. Сьогодні Україна в стані гібридної війни.

Ще раз повторю, жага людей до коментарів і пояснень є справедливою, але ми, як влада, не маємо права давати ніяких приводів для деескалації. Ми маємо думати як об'єднати людей, зробити суспільство монолітним.

Ми не можемо перетягувати людей з одного до іншого патріархату, це не можливо. До якої Церкви ходити – це вибір кожного. У мене багато друзів, знайомих, які були в АТО, отримали там поранення, при цьому вони прихожани різних Церков.

Наголошую! Ми не маємо права «повестися» на провокації. Ніхто з тих, хто дійсно переживає за Херсонщину, впевнений, не хоче сьогодні конфлікту, не зацікавлений у конфронтації та поляризації. А той, хто, навпаки, нагнітає – ну це не мудро», — впевнений голова Херсонської облдержадміеністрації Андрій Гордєєв.

За матеріалами сайту "Любимый Херсон"

Фото Олександр Корняков

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон