«Кам'янська Січ»: час зібрати каміння!..

Від слів про створення Національного природного парку "Кам'янська Січ", що на Херсонщині, зрештою перейшли до конкретних справ.

Обласна влада зайнялася визначенням та узгодженням із Держгеокадастром меж природного резервату, площа якого становитиме близько восьми тисяч гектарів.

Із них десята частина території буде закритою для мисливства та господарської діяльності, аби в тутешніх балках безперешкодно розмножувалися тварини та птахи, якими три століття тому, за часів Кам'янської Січі, просто кишіли степи.

Та якщо НПП "Кам'янська Січ" у Бериславському районі краю ще належить "легалізувати", то відомий ще з початку минулого сторіччя бальнеологічний курорт Солоне озеро, біля міста Гола Пристань, уже отримав охоронний статус. Об'єкт площею 120 гектарів визнали гідрологічним заказником державного значення. І цілком правильно: як-не-як, у Солоному озері корисних для здоров'я людини сполук та мінералів не менше, ніж у знаменитому Мертвому морі в Ізраїлі.

Але навіть із створенням національного парку та гідрологічного заказника спочивати на лаврах охоронцям природи не доведеться. Адже заповідні землі на Херсонщині тепер становлять тільки дев'ять відсотків від загальних площ, тоді як у найближчі роки їх має стати понад 13 відсотків - 372,6 тисячі гектарів. І в збільшенні територій із особливим статусом мають бути зацікавлені не тільки "зелені", а й місцеві громади. Оскільки нові заказники, парки та заповідники - це ще й робочі місця охоронців, єгерів, екскурсоводів, працівників, котрі обслуговуватимуть туристичну інфраструктуру.

Голос України

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів