Прокуратура не дозволить зруйнувати неповторну природу Джарилгача

Запевняє прокурор Херсонської області Віталій Тригубенко, який повідомив, що прокуратура не дозволить незаконне використання земель на території природно-заповідного фонду.

Джарилгач — найбільший острів України та Чорного моря, вся його територія та частина прилеглої акваторії входить до Національного природного парку «Джарилгацький».

На причорноморській рівнині вміщується велика кількість різноманітних видів рослин і тварин, в тому числі, які занесені до Червоної книги, крім того проходить міграція птахів.

Не зважаючи на те, що острів входить до природно-заповідного фонду, державним підприємством, яке на праві постійного користування володіє землями Джарилгача, незаконно надано дозвіл приватним підприємцям на використання його рекреаційних пунктів.

Визначивши допущенні правопорушення прокуратурою внесено 11 позовних заяв про визнання недійсними зазначених договорів.

На сьогодні прокуратурою, окрім повернення земель його законному власнику фактично розпочато роботу з кримінального переслідування осіб, які своїми протиправними діями призвели до незаконного використання земель природоохоронного призначення.

Так, прокуратурою проводиться досудове слідство відносно службових осіб державного підприємства, які, перевищуючи свої повноваження, дозволили виділення земельних ділянок в рекреаційній зоні.

Віталій ТРИГУБЕНКО

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон