Херсон. Територія можливостей

Інформаційний проект, ініційований Представництвом Європейського Союзу в Україні

Єврокомісія виділить 110 млн євро на малий та середній бізнес в Україні

Єврокомісія виділить 110 млн євро на малий та середній бізнес в Україні
"ЄС робить свій внесок у відновлення економіки, зокрема, в регіонах, найбільш постраждалих від необхідності інтеграції внутрішньо переміщених осіб", - заявив єврокомісар з питань розширення і політики сусідства Йоганес Ган.

В рамках 11-мільярдного пакету допомоги ЄС виділить 110 млн. євро на підтримку малого та середнього бізнесу. Зокрема, 70 млн. євро будуть виділені в рамках спецпакету заходів з підтримки розвитку приватного сектора, яким передбачено підтримку малих і середніх підприємств у різних регіонах України, створення робочих місць тощо.Пакет допомоги доповнять кредитні гарантії в розмірі 40 млн євро в рамках Інвестиційного фонду сусідства

Давид Стулік, прес-аташе Представництва Європейського Союзу в Україні: «Вже багато випадків в Україні коли малий та середній бізнес зміг подолати перепони. Тут такий рецепт є на успіх: це власна ініціатива. Знаю такі випадки, коли власники малого та середнього бізнесу не знають іноземної мови, але вони знайшли студентів, які володіють мовами. Студени допомогли їм знайти всю потрібну інформацію для того, щоб експортувати товари в ЄС. Хочу наголосити, що у нас є багато онлайн-ресурсів європейських, які допомагають провести українських експортерів крок за кроком через всі етапи експортування в ЄС. Треба мати таку ініціативу, рішучість, щоб ці ринки для себе відкрити.

Пройти ці етапи не так складно. Але на це потрібно виділяти певні гроші, тобто інвестувати. Якщо товари не відповідають певним стандартам, то щоб вони відповідали їм потрібні також інвестиції, змінити обладнання, покращити виробництво, підвищити якість виробництва. Але якщо підприємці подолають ці перепони, то матимуть доступ до найбільшого у світі ринку, який має півмільярда споживачів, які належать до найбагатших у світі. Вже є багато успішних історій, коли українські виробники змогли завоювати європейський ринок, наприклад виробники сільськогосподарських товарів. Українські товари дуже конкурентоспроможні, вони дешевші, тому швидко завоювали ринок ЄС.

Перш за все, Європейський Союз з квітня минулого року з квітня обнулив митні ставки на український експорт. Європейський ринок вже відкритий. Українські виробники мають перевагу над експортерами з інших країн. Це стосується 94% українських експортних виробників, є обмеження для сільського господарства, але вже зроблено перший крок, бо ми відкрили цей ринок.

Наступний наш крок — дати грошей, щоб українські підприємства могли подолати всі ці перепони. Планується програма, яка буде працювати з десятками мільйонів євро. Вона буде допомагати малому і середньому бізнесу, які хочуть вийти на євроринок. Будемо допомагати подолати всі ці етапи. Якщо у когось будуть проблеми отримати сертифікати, будемо допомагати отримувати такі документи. Ми запускаємо кредитну лінію через Європейський інвестиційний банк. Понад 400 млн. євро буде надано як кредитний транш для малого та середнього бізнесу. Ці кредити не матимуть завищену відсоткову ставку, вони будуть надавати через українські банки. Зараз триває відбір таких банків. Мета кредитів — допомогти вийти на євроринок».

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів