Атанасов А.
обзор политических процессов простыми словами

Як удари по НПЗ позбавляють росіян грошей і як це впливає на світовий ринок?

Як удари по НПЗ позбавляють росіян грошей і як це впливає на світовий ринок?

Всі ви чули вираз: Росія – це бензоколонка з армією.

Це вже старий стійкий вираз, і дві ці складові - бензоколонка і армія між собою тісно пов'язані. Один елемент не може існувати без іншого. А тому удари дронами дають Україні можливість проникнути вглиб російської території та завдати удару по галузі, яка має вирішальне значення для військових зусиль Кремля, забезпечуючи як постачання палива для кремлівських Збройних Сил, так і потік доларів до російської скарбниці.

По-друге, як би це дивно не звучало, але такі атаки це ще й важіль тиску на наших західних союзників, щоб ті швидше народжували з постачанням необхідного озброєння для ЗСУ.

А ще це важіль тиску на Китай і Індію. Чому так? Атаки дронів по російських нафтопереробних заводах – це Джокер у рукаві України на світових ринках нафтопродуктів.

Зараз розберемося.

Міжнародні ціни на нафту та нафтопродукти останніми днями неухильно зростали. Через що, існують не зайві побоювання, що атаки українських безпілотників все-таки можуть привести до руйнування якогось великого російського, що дуже важливо, експортного об'єкта.

І ось тут союзникам і Китаю варто задуматися. Україна створила сили безпілотних систем лише 6 тижнів тому і відразу після цього на Росії стало спекотно, бо вже майже 15 НПЗ були успішно атаковані.

Оскільки попереду посівна, а атаки дронів продовжуються (до речі за деякими оцінками Київ вже може запускати близько 50 дронів щоночі) Кремль може опинитися перед вибором або використовувати паливо для посівної або віддати все це паливо своїй армії.

Вочевидь, від посівної вони повністю відмовитися не можуть. А це означає, що може недоотримати армія. Ну і що важливо, Кремль здається, тільки зараз почав усвідомлювати взагалі масштаби загрози. Адже все почалося із символічної атаки дрону Кремлем. Думаю, всі пам'ятають цю картинку.


і Кремль тоді почав розставляти протиповітряну оборону навколо Москви. Але дрони полетіли нафтопереробними заводами. І ось тільки днями Кремль почав перекидати ППО вже ближче до НПЗ по всій Росії.

Якщо українським безпілотникам вдасться остаточно вивести з ладу Кириши , саме те НПЗ , що на узбережжі Балтійського моря, то це потенційно позбавить їх виробництва близько 150.000 барелів дизельного палива на день, в першу чергу яка призначена на експорт.

Більше того, ринки сирої нафти можуть зазнати ще більшої нестабільності. Якщо Київ почне атакувати основні термінали експорту нафти Росії в Балтійському і чорному морях, то такі удари відразу ж вплинуть на ціни на нафту і нафтопродукти у світі. І світу , вибачте мене, доведеться нарешті ворушитися.

З іншого боку такі удари - це ще й форма війни на виснаження. Тому що внутрішній ринок Росії вже відчуває ці удари. До того ж такі атаки переслідують і психологічну мету, тому що Московська пропаганда намагається змусити своїх громадян забути, що їхня країна взагалі перебуває в стані війни.

Але довгі черги на заправках, знаєте, привнесуть трохи реальності цієї війни в Російське повсякденне життя. І ось вам перші ластівки: на Росії забороняють навіть говорити про такі атаки десь в інтернеті, а тому що все йде за планом. Хоча Кремль уже почав тягти свої ППО до ключових НПЗ.


Далі буде..

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон