На Херсонщині посуха розпалює війни за воду

Херсонщина, вода, Яновський
У селах Херсонщини посуха розпалює справжні війни за воду, якої не всім вистачає для поливу присадибних ділянок та напування худоби.

От і в селі Зеленому Скадовського району області місцева жителька облаштувала ділянку берега місцевого озера для своїх потреб, і справно сплачувала громаді за користування нею. У приватній власності ця ділянка не була, однак селянка вважала себе її господаркою. І жінку дуже дратувало, що односельці водять сюди корів на водопій без дозволу. А ті вважали, що мають на це право – «адже все довкола колгоспне, все довкола моє». Рано чи пізно задавнений конфлікт міг перейти у «гарячу фазу», і сталося саме так.

Черга вести корів на пасовище у Зеленому якось випала матері з донькою. З пасовища вони відігнали корів до водопою, і тут нагодилася користувачка земельною ділянкою. Вона підняла ґвалт, і стала вимагати, аби корів звідси забрали. Почувши крик, молодша з жінок вхопила дубця, й кілька разів вперіщила супротивницю по голові, шиї, спині. Голову розбила, і в постраждалої потекла кров. А мати ще під’юджувала доньку криками: «Бий її, убивай!».

Убити захисницю берега не вбили, але наставили синців та заледве не розкроїли череп. Вона потрапила до лікарні, а поліція за цим фактом притягла нападницю до кримінальної відповідальності за нанесення легких тілесних ушкоджень. Волі мати двох малолітніх дітей не позбавили, але зобов’язали її відпрацювати двісті годин виправних робіт. Ще й сплатити 5234 гривні моральної та матеріальної шкоди (витрати на лікування й правову допомогу). І хоча засуджена до останнього наголошувала, що про свій вчинок не шкодує, навряд чи в неї тепер залишиться бажання вести корів на водопій до «плацдарму», який так ревно обороняють.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон