Через брак рятувальних постів на Арабатській стрілці тонуть люди

Через брак рятувальних постів на Арабатській стрілці тонуть люди
Група друзів вийшли на пляж відпочити. Море зранку було неспокійним. Та попри сильний шум хвиль і штормового вітру вони почули крики про допомогу: тонула жінка.

Її витягти з води встигли. Самі ж рятувальники вижили не всі. Результат: один чоловік загинув, інший у важкому стані потрапив до реанімації.

Це історія страшної трагедії, випадковим свідком якої я став минулої неділі у Стрілковому. Деталі згодом розповіли друзі померлого і рідні того, хто вижив. Вони ж спростували слова співробітниці тамтешньої бази відпочинку про те, що у цій трагедії були винні самі постраждалі. Кажуть, що загиблий був чудовою людиною, а його рідні тепер чорні від горя. На пляж вони прийшли тверезі. Просто намагалися допомогти жінці, яка опинилася в біді.

Ця історія вкотре нагадала про проблему, яку роками не можуть вирішити на Арабатській стрілці: відсутність рятувальних постів, чим власники баз відпочинку взагалі не переймаються.

Така безтурботність і намагання перекласти всю відповідальність на самих відпочиваючих призводить до трагедії постійно. Наприкінці липня на тому ж узбережжі Азовського моря загинув 33-річний поліцейський з Нової Каховки. Він намагався врятувати дітей, які тонули. Та потонув сам.
Місцеві чиновники відсутність рятувальних постів пояснюють прогалинами в законодавстві. Мовляв, баз відпочинку у класичному розумінні на Азовському морі залишились одиниці. Більшість же курортних установ працюють як готелі або підприємства з надання «засобів розміщування на період відпустки». А такі види послуг не передбачають обов’язку слідкувати за пляжами та роботою стаціонарних рятувальних постів.

— Після того як межі Щасливцевого і Стрілкового розширили, вся їхня пляжна зона увійшла в межі самих населених пунктів. Забезпечення там порядку стало обов’язком сільських рад. Тим більше, що й з житлового сектору багато людей йде відпочивати на узбережжя. А вони здебільшого розташовані на другій і третій лінії від моря, — розповіла начальниця відділу регіонального розвитку Генічеської райдержадміністрації Наталя Бінько.Та багато що залежить і від власників баз відпочинку. Там, де створюють належні умови для відпочиваючих, відчувається піклування за людей, тож ці місця мають гарну репутацію. Приміром, база «Чайка-1» та деякі інші облаштували рятувальні пости, слідкують за порядком на пляжі, хоча це не є їхнім прямим обов’язком. На жаль, так роблять далеко не всі.

Про це я вже писав не раз. В останнє - на початку серпня. Після тієї публікації з'явилась інформація про відкриття рятувального поста в Щасливцевому і плани сільради встановити їх ще. Та поки наявних на Арабатці постів недостатньо. І нові трагедії на воді не здатні збільшити їх кількість.

Проте в Скадовську і острові Джарилгач такі пости є. Цікаво дізнатися, як їм це вдалося.

(на знімку - о. Джарилгач)

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів