Через брак рятувальних постів на Арабатській стрілці тонуть люди

рятувальні пости, арабатка, стрілкове
Група друзів вийшли на пляж відпочити. Море зранку було неспокійним. Та попри сильний шум хвиль і штормового вітру вони почули крики про допомогу: тонула жінка.

Її витягти з води встигли. Самі ж рятувальники вижили не всі. Результат: один чоловік загинув, інший у важкому стані потрапив до реанімації.

Це історія страшної трагедії, випадковим свідком якої я став минулої неділі у Стрілковому. Деталі згодом розповіли друзі померлого і рідні того, хто вижив. Вони ж спростували слова співробітниці тамтешньої бази відпочинку про те, що у цій трагедії були винні самі постраждалі. Кажуть, що загиблий був чудовою людиною, а його рідні тепер чорні від горя. На пляж вони прийшли тверезі. Просто намагалися допомогти жінці, яка опинилася в біді.

Ця історія вкотре нагадала про проблему, яку роками не можуть вирішити на Арабатській стрілці: відсутність рятувальних постів, чим власники баз відпочинку взагалі не переймаються.

Така безтурботність і намагання перекласти всю відповідальність на самих відпочиваючих призводить до трагедії постійно. Наприкінці липня на тому ж узбережжі Азовського моря загинув 33-річний поліцейський з Нової Каховки. Він намагався врятувати дітей, які тонули. Та потонув сам.
Місцеві чиновники відсутність рятувальних постів пояснюють прогалинами в законодавстві. Мовляв, баз відпочинку у класичному розумінні на Азовському морі залишились одиниці. Більшість же курортних установ працюють як готелі або підприємства з надання «засобів розміщування на період відпустки». А такі види послуг не передбачають обов’язку слідкувати за пляжами та роботою стаціонарних рятувальних постів.

— Після того як межі Щасливцевого і Стрілкового розширили, вся їхня пляжна зона увійшла в межі самих населених пунктів. Забезпечення там порядку стало обов’язком сільських рад. Тим більше, що й з житлового сектору багато людей йде відпочивати на узбережжя. А вони здебільшого розташовані на другій і третій лінії від моря, — розповіла начальниця відділу регіонального розвитку Генічеської райдержадміністрації Наталя Бінько.Та багато що залежить і від власників баз відпочинку. Там, де створюють належні умови для відпочиваючих, відчувається піклування за людей, тож ці місця мають гарну репутацію. Приміром, база «Чайка-1» та деякі інші облаштували рятувальні пости, слідкують за порядком на пляжі, хоча це не є їхнім прямим обов’язком. На жаль, так роблять далеко не всі.

Про це я вже писав не раз. В останнє - на початку серпня. Після тієї публікації з'явилась інформація про відкриття рятувального поста в Щасливцевому і плани сільради встановити їх ще. Та поки наявних на Арабатці постів недостатньо. І нові трагедії на воді не здатні збільшити їх кількість.

Проте в Скадовську і острові Джарилгач такі пости є. Цікаво дізнатися, як їм це вдалося.

(на знімку - о. Джарилгач)

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів