На Шуменському безпритульні собаки напали на пенсіонерку

Свідками моторошної картини стали мешканці однієї з багатоповерхівок, що по вулиці Лавреньова (Шуменський мікрорайон).

Вранці, коли більшість жителів збиралась на роботу, Ірина Петрівна вийшла викинути пакет зі сміттям. Жінці 80 років, вона повільно покрокувала до сміттєвого баку з блакитним пакунком у руках.

Спершу підбіг невеличкий чорний песик, далі собак стало вже троє, а за лічені секунди пенсіонерку оточила ціла зграя безпритульних тварин.

Собаки були без ошийників і жовтеньких чипів. Голодні тварини буквально збили жінку з ніг. Добре, що поруч кілька чоловіків прямували на роботу. Вони і допомогли відігнати собак. На щастя, жінка лишилась майже неушкодженою – лише кілька синців. Викликати «швидку» не стали, але добрі чоловіки відвели бабусю додому.

Зграї безпритульних собак – не рідкісне явище для нашого міста. І хоч комунальники намагаються їх відловлювати та стерилізувати, проте поки що це не дуже допомагає. Можливо, нашому місту та й країні в цілому, варто скористатись досвідом європейських колег?

Наприклад, Європейська конвенція про захист тварин дозволяє усипляння. І тільки у Німеччині, Греції та Італії здорових неагресивних собак присипляти заборонено. Знайдених тварин віддають у добрі руки, передають у товариства сліпих, будинки для людей похилого віку.

За німецькими законами, якщо людина викинула тварину на вулицю, то такий громадянин заплатить 25 тисяч євро штрафу. В Італії за це передбачена відправлять у в'язницю.
Якщо тварині не вдалося знайти власника, у Німеччині та Італії песиків і котиків беруть на державне утримання, у Греції – випускають назад.

В інших європейських країнах неприлаштованих собак і кішок, як правило, через якийсь час присипляють.

У Великобританії виловом бездомних тварин займаються муніципальні органи. Протягом 7 днів тварину передають до притулку. Мережа притулків існує за рахунок організацій захисту тварин. Так як в них завжди повинно бути місце для нових тварин, не прилаштованих собак і кішок присипляють.

У Швеції діють суворі правила утримання домашніх тварин. Вихованців неможна залишати самих вдома більш ніж на п'ять годин. У робочі дні шведам доводиться відводити собаку до собачого притулку або забігати додому в обідню перерву. Приспати безпритульну тваринку можна лише в разі її тяжкої хвороби, травми або агресії. Через суворі правила для власників тварин бездомних собак і кішок у Швеції практично немає.

У Швейцарії люди, які хочуть завести домашню тварину, повинні отримати атестат, прослухавши спеціальний курс. Законодавством передбачено навіть те, яким чином після розлучення подружжю необхідно «ділити» тварину.

Бездомних тварин відправляють до притулку, і тільки хворі або агресивні особини можуть бути приспані.

Як бачимо, багато країн світу вже винайшли власні панацеї для ліквідації такого явища, як безпритульні тварини. То, можливо, і нам нарешті варто згадати, що ми несемо відповідальність за тих, кого приручили?

Олена ПІМЕНОВА

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів