Президент Володимир Зеленський внесе законопроєкт про множинне громадянство

громаднство,законопроект,президент

Його можуть отримати нащадки українців, які в різні періоди залишили країну та поїхали до Європи, США, Канади, країн Азії, Латинської Америки. Також український паспорт хочуть надавати і іноземним добровольцям, але не громадянам Росії.

"Цей документ дозволить мати українське громадянство всім етнічним українцям та їхнім нащадкам з різних країн світу. Звісно, окрім громадян Росії", – наголосив президент у вітальному відео з нагоди Дня Соборності України.

У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що Верховна Рада має визначити перелік держав, громадяни яких можуть отримати український паспорт в спрощеному режимі, а також визначити особливості набуття громадянства України деякими категоріями осіб.

Також парламентарі мають визначити категорію осіб, які подаватимуть зобов’язання припинити іноземне громадянство для набуття громадянства України.

До того ж мають оновитися категорії осіб, які не можуть отримати громадянство України:

· засуджена особа в Україні за тяжкий злочин;

· особа, яка вчинила злочин у іншій державі, який за законодавством України вважається тяжким.

· особа, яка створює загрозу національним інтересам та безпеці, охороні громадського порядку, суверенітету і територіальній цілісності України.

Окрім набуття громадянства у пояснювальній записці до проєкту Закону винесені підстави щодо позбавлення українського паспорта. Його може втратити людина якщо:

· громадянин України добровільно набув громадянство держави, яка визнана ВРУ країною-окупантом, країною-агресором або невизнаною державою (псевдокраїною);

· повнолітній громадянин України використовує паспорт іноземної держави. Це є створення загроз національній безпеці та/або національним інтересам України;

· людина, яка отримала громадянство України, подала неправдиві відомості, підроблені документи або приховувала суттєві факти, за якими не надають громадянство;

· громадянин України, який проходив військову службу за контрактом у державі, визнаній Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом;

· в суді оголосять обвинувальним вирок стосовно осіб засуджених в Україні за вчинення злочину проти основ національної безпеки України, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку;

· якщо громадянин України бере участь у збройній агресії проти України в складі збройних формувань держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом.

Множинне громадянство діє у 130 країнах світу, серед яких: США, Канада, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Угорщина, Латвія, Литва, Польща, Португалія, Румунія, Сербія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Сполучене Королівство, Ватикан.

Згідно зі статтею 4 Конституції України, в Україні існує єдине громадянство.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон