Володимир Хвостов: Межі моєї соціальної відповідальності розширилися

Хвостов, проекти, допомога
Альтруїзм – якість, притаманна далеко не кожному. І, якщо вона є, то проявляється завжди – спочатку в дрібницях, а з ростом можливостей, ці дрібниці можуть трансформуватися в серйозні благодійні проекти…

Директор багатогалузевої компанії ТОВ «Агропродукт, ЛТД» Володимир Хвостов у бізнесі понад 20 років. І практично з часів становлення його компанії соціальна відповідальність для її керівника стояла в одному ряду зі стабільністю й ефективністю роботи. Частина прибутку щорічно «йшла» на розвиток території, де знаходиться один з найбільш масштабних підрозділів компанії – ТОВ «Торговий дім« Долинское».

Понад рік тому Володимир Хвостов вирішив спробувати себе в ролі політика, і був обраний депутатом Херсонської обласної ради від партії «Слуга Народу». А кілька місяців тому, в травні 2021, він створив благодійну організацію «Благодійний фонд Володимира Хвостова».

Яка мета цієї організації, на які сфери поширюється її діяльність, про нинішні й майбутні проекти фонду, ми запитали у її засновника.

– Володимире Вікторовичу, як давно Ви помітили в собі меценатські задатки? Як і коли у Вас виникла ідея створення благодійного фонду, чому саме зараз, чи пов’язано це якось з Вашим, порівняно, новим політичним статусом?

– Знаєте, бізнес і соціальна відповідальність для мене – речі невід’ємні. Я завжди вважав, що люди повинні і жити, і працювати, і відпочивати в однаково комфортних умовах. А бізнес повинен не лише заробляти, але і створювати такі умови. Не можна ж так, що виходиш за межі виробництва, а навколо – розруха. Так людей на своїй землі не втримати, щоб не їхали на заробітки за кордон, щоб молодь залишалася в селі. Ось ми ведемо діяльність на певній території, а люди, які там живуть – це наші пайовики, наші працівники, їхні сім’ї – діти, батьки… Тому через громадські організації, створені ще більше 10 років тому, ми щороку «вливаємо» гроші в благоустрій цієї території, в місцеві соціальні програми.

Тож, рішення про створення благодійного фонду народилося не за один день – це, скоріше, логічне продовження того, чим я і моя компанія займаємося вже давно. І так, з моїм політичним статусом це пов’язано, але в останню чергу в плані заробляння політичних дивідендів. Головне – моє депутатство розширило кордони моєї відповідальності. Люди, які довірили мені представляти їхні інтереси в обласній раді – це вже цілий округ, на якому 6 територіальних громад.

На сьогодні ми співпрацюємо з Новокаховської, Хрестівською територіальними громадами, допомагаємо Чаплинській, поки ще не задіяні Присивашська, Асканійська і Таврійська громади, але плануємо і з ними налагодити співпрацю.

Фінансування фонду йде в першу чергу від бізнесу, який працює в цій місцевості, вважаю, що, заробляючи гроші, паралельно ми повинні приносити користь громадам вже на цілому окрузі. Ось, власне, тому і було прийнято рішення масштабувати нашу благодійну діяльність.

– Ну і потім, Володимире Вікторовичу, благодійний фонд, як юридична особа, вже має інші можливості, зокрема стосовно диверсифікації джерел фінансування…

– Так, як я вже сказав, основна частина коштів фонду – це гроші від бізнесу. Але Ви маєте рацію – створення благодійної організації відкриває нові шляхи залучення коштів і можна говорити вже про масштабні проекти.

– Є вже такі напрацювання, плани, можливо, будуть цілі благодійні програми? І в цьому розрізі – які основні напрямки роботи Вашого фонду?

– Основні сфери – ті, що передусім стосуються і хвилюють людей: медицина, освіта, спорт, культура, туризм, словом, соціальне спрямування.

Якщо говорити про благодійні програми, і з урахуванням розширення географії нашої благодійності, то, звичайно, до наших грошей треба «підтягувати» додаткові кошти. Ми «робимо ставки» на співпрацю з грантовими організаціями, з місцевою владою, перш за все, на умовах співфінансування. Це ж відомий факт – якщо ти не просто просиш грошей, а виходиш з пропозицією про співфінансування, то ймовірність залучити грантові або бюджетні кошти, набагато вища. І чим більше сума твоєї частки, тим більші шанси.

Що стосується напрацювань і планів, то ось за таким принципом співфінансування ми хочемо в селі Долинське побудувати спортивно-освітній центр. Це за територіальним розташуванням, як мінімум, для жителів трьох громад – Хрестівської, Асканійської і Чаплинської. Це проект майже на 25 мільйонів гривень, зрозуміло, будемо шукати джерела співфінансування, можливо, таким джерелом стане Державний фонд регіонального розвитку – подамо проект на конкурс.

Також в Долинському, поруч зі школою, будемо будувати сучасний стадіон зі штучним покриттям. Проект – близько 1,7 млн гривень, ми даємо 1,1 млн, з бюджету ОТГ виділяють 600 тисяч. Відповідна домовленність вже є.

Є в наших планах і створення в Долинському ландшафтного парку, який би став об’єктом туризму.

Зараз ведемо переговори з приводу будівництва в Долинському сучасної каплиці, нас давно вже про це просять місцеві жителі. Ще раніше сільрада виділила землю, і зараз ми займаємося проектом.

– З планами зрозуміло. Володимиру Вікторовичу, Ваш благодійний фонд, порівняно, молодий, але все ж, можете сказати про якісь справи, проекти, в реалізацію яких вже «вливаються» кошти фонду?

– Ну, почнемо з малого, але дуже важливого – з нашого майбутнього, з наших дітей. А вони, як відомо, дуже люблять свята і подарунки. За підтримки «Благодійного фонду Володимира Хвостова» для маленьких жителів Хрестівської громади провели День захисту дітей – з аніматорами, іграми, конкурсами та подарунками.

Одним із головних спонсорів ми були й на святі «Купальські чари», який пройшов у Хрестівці. Зокрема, за кошти фонду ми придбали і подарували творчим колективам п’яти шкіл цінні подарунки – радіосистеми з мікрофонами.

Я вже не перший рік приділяю особливу увагу талановитим дітям і молоді, мотивуючи їх розвиток.

Також наш благодійний фонд приєднався до спільного проекту – разом з іншими меценатами ми придбали путівки для дітей пільгових категорій у дитячий табір «Артек річковий». Дітвора не тільки відпочила і оздоровилась в таборі, але і побувала в експедиції «Скарби Таврії», в біосферному заповіднику «Асканія Нова», заповіднику «Каменська Січ».

Не залишилися без подарунків і наші першокласники – 1 вересня ми побували в декількох школах Новокаховської і Хрестівської громад.

На постійній основі наш фонд надає допомогу клубу, дитсадку і школі села Новонаталівка Хрестівської ТГ. Приміром, у жовтні ми придбали для Новонаталівської школи принтер, а також сучасне обладнання для їхнього харчоблоку.

А ось у листопаді відгукнулися на звернення про допомогу від мешканців села Іванівка Присиваської ТГ. Там в одній із адмінбудівель облаштовують кімнату громадського простору. Ми придбали для кімнати нову якісну віконно-балконну металопластикову конструкцію.

У тому ж таки листопаді до нас звернулася завідуюча акушерським відділенням Херсонської обласної клінічної лікарні. Буквально за тиждень її прохання було виконано – фонд закупив і передав відділенню ковдри, подушки, комплекти постільної білизни і люмінесцентні лампи.

Окремо хочу розповісти про нашу велику роботу зі створення Центру безпеки – в партнерстві з ГУ Нацполіціі в Херсонській області в рамках проекту «Поліцейський офіцер громади».

Ми вже реалізували його на території Хрестівської громади. У селі Долинське виділили, відремонтували й укомплектували приміщення під поліцейську станцію, також передали їй автомобіль. Переможець конкурсу на посаду поліцейського громади пройшов навчання в Харківському Нацуніверситеті внутрішніх справ. І ось 19 жовтня ми разом з керівництвом області та поліції відкрили в селі Долинське поліцейську станцію, у жителів Хрестівської ОТГ вже є свій поліцейський офіцер. Але сам він навряд чи зможе впоратися, ситуації ж можуть бути різні. Тому в підмогу йому ми створили громадське формування «Долинська варта» – таку собі групу швидкого реагування. Вони позмінно кожен день патрулюватимуть територію. Тобто, люди будуть у безпеці цілодобово.

Наступний такий же Центр безпеки будемо створювати в Новотроїцької ОТГ, у селі Зеленому.

– Не можу не запитати про ваше нещодавнє рішення стати президентом новокаховського футбольного клубу «Енергія». Знаю, що Ваш благодійний фонд і компанія «Агропродукт, ЛТД», якою Ви керуєте, стали титульними спонсорами команди …

– Упевнений, що будь-які спортивні ініціативи – це «здоровий» вклад в майбутнє країни і регіону, тільки здорова молодь зможе будувати сильну країну. Підтримка спорту для мене – це звична справа поряд з іншими соціальними проектами. Знаєте, ось перевірено на собі: спорт – це здоров’я, енергія, а значить і ефективність в роботі. Тому і «Енергія» …

До слова про витрачені кошти благодійного фонду, за них ми закупили для команди «Енергія» нову форму і зимову екіпіровку.

– Часто використовувана модель – співпраця благодійних фондів з громадськими організаціями та реалізація спільних проектів. Ваш фонд планує працювати в такому форматі?

– Співпраця з ГО не виключається, готові відгукуватися на їхні проекти. Але в тому випадку, якщо будемо розуміти, що вони принесуть користь певній кількості людей. Якщо будемо бачити прагнення зробити щось краще, розвивати, змінювати, тоді звичайно.

– Володимире Вікторовичу, що для Вас благодійність?

– Ну, благодійність – це те, що повинно йти від душі. Приємно приймати подарунки, але ще приємніше їх дарувати. Особливо, якщо для людей це цінно, це їм потрібно, люди посміхаються, дякують … Кожен із нас може робити цей світ кращим.

Благодійність – це те, що приносить і користь людям, і мені моральне задоволення, це класно.

Спілкувaлaся Оленa РЄЗНІЧЕНКО
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів