"Муніципальна варта" Херсона: попереджена та неупереджена

Херсон, варта, охорона
Необхідність нажити Херсону свою комунальну охорону назріла давно. Говорили про це й чиновники, й самі містяни. І ось з приходом міського голови Ігоря Колихаєва ця ідея втілилася в життя.

Однак, оскільки всі бюрократичні процеси займають чимало часу, повна реалізація проєкту міської охорони трохи затягнулася. Але вже до Нового року херсонці матимуть змогу побачити комунальне підприємство в дії.

Як працюватиме КП «Муніципальна варта» (МВ), які завдання перед нею ставить міський голова і чого чекати від міських охоронців порядку, розповів керуючий справами Херсонського міського виконавчого комітету Максим Кондратенко, який і буде головним куратором цієї структури.


– Коли повноцінно запрацює «Муніципальна варта»?

2 квітня 2021 року депутатами Херсонської міської ради було створено КП «Муніципальна варта», а також затверджено його Статут. З 1 червня того ж року на роботу було прийнято в єдиній особі директора КП. Пізніше він звільнився, але все ж таки встиг виконати кілька завдань: зареєструвати підприємство, відкрити казначейський рахунок та отримати ліцензію на охоронну діяльність. Всі ці процедури та пошук штатних співробітників, зрозуміло, вимагали часу.

У цей період деякі ЗМІ поширили інформацію про те, що КП нібито не має ліцензії й всі їхні дії будуть незаконними, проте це не відповідає дійсності. 6 жовтня 2021 року наказом Міністерства внутрішніх справ України КП «Муніципальна варта» отримало ліцензію на охоронну діяльність. Плюс до цього рішенням виконавчого комітету від 9 вересня 2021 року співробітники МВ визначені як посадові особи, яким надано право складати адміністративні протоколи.

– За що МВ може скласти протокол та притягти до відповідальності?

За порушення в сфері благоустрою, неправильного утримання собак та котів (місце вигулу, наявність на собаці намордника в громадському місці тощо), торгівля у невстановлених місцях та інше.

– Який штат передбачено?

Сесія міської ради затвердила 70 осіб. На початковому етапі ми наберемо 35. На сьогоднішній день вже працюють 10 осіб особового складу, які успішно пройшли навчання. Людям видали форму з відмітними нашивками, очікується одержання трьох автомобілів, формуємо маршрутні листи.

– Який досвід роботи у працівників «Муніципальної варти»?

Тут немає та не буде випадкових людей. Серед особового складу солдати АТО, колишні співробітники поліції та податкової. Кожен має великий послужний список, досвід роботи в сфері адміністративних покарань, розуміння своїх повноважень, прав та обов’язків. Керує ними сьогодні директор КП Ілля Чорнозуб. Також колишній держслужбовець.
– Які завдання перед цим КП ставить міський голова?

Перше – це дотримання порядку в сфері благоустрою, охорона комунального майна, запобігання правопорушенням.

– Що працівникам МВ категорично заборонено робити?

Порушувати законодавство, перевищувати службові повноваження. Крім того, всі вони попереджені про відповідальність за корупційні дії, аж до кримінальної. З кожним була проведена бесіда, всі зрозуміли.

– Скільки міському бюджету коштуватиме річне утримання КП «Муніципальна варта»?

На 2022 рік ми подали бюджетну заявку на утримання 30 осіб майже 6,6 млн. грн., з яких трохи більше ніж 5 мільйонів (з урахуванням податків) – річна зарплата. Але в наших планах не «качати» гроші з бюджету, а поповнювати його. По-перше, комунальне підприємство надаватиме платні охоронні послуги. А враховуючи кваліфікацію та відповідальність набраних людей, це підприємство матиме великий попит. Крім того, «Муніципальна варта» – неупереджена. Отримуючи зарплату з бюджету, вона нікому нічим не буде зобов’язана, крім одного: захищати міське майно та спокій херсонців.


– Чи зможуть херсонці за потреби викликати МВ на місце неприємних подій?

У перспективі – звісно. Ми плануємо додати таку функцію. Так це працює в Дніпрі та Вінниці, коли через мобільний додаток співробітників МВ можуть викликати на місце. Але поки що це питання в обговоренні. І тут важливо розуміти: МВ – не поліція, є коло повноважень, за яке працівники КП вийти не зможуть.

– Де ми зможемо найближчим часом переглянути роботу співробітників «варти»?

«Муніципальна варта» охоронятиме новорічне містечко, яке цього року розташується біля ККЗ «Ювілейний». Ми вже маємо заявки від підприємців, які побажали укласти договори на охорону. Крім того, я впевнений, херсонцям буде набагато спокійніше та комфортніше відпочивати на новорічні свята, знаючи, що їх охороняють міські правоохоронці.

Розмовляла Галина ЛЯШЕВСЬКА
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон