Начальник поліції Херсонщини Олександр Прокудін звертається до учасників виборчого процесу

Прокудін, вибори, звернення
25 жовтня на Україні відбудуться місцеві вибори за новим виборчим законодавством та новою виборчою системою.

Ці вибори унікальні, ставки кандидатів на перемогу дуже високі. На жаль, деякі учасники виборчого процесу задля досягнення цієї мети застосовують маніпуляції, порушують правила агітації, вдаються до незаконних схем та інших порушень. І забувають про те, що за ці дії передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Наведу деякі приклади.

В одному з районів у відношенні голови територіальної виборчої комісії по телефону здійснювали тиск із погрозами. Було зафіксовано злам електронної пошти депутата, внаслідок чого невідомі викрали документи кандидата в мери. Було й таке порушення: депутат, яка є кандидатом на посаду мера, надала до ТВК підроблені документи стосовно іншого кандидата в депутати до міської та районної ради. В одному з населених пунктів кандидат на посаду міського голови під час свого виступу на організованому ним святі оголосив про подарунок місцевим жителям. Це, відповідно до законодавства, є підкупом виборців. Також невідомі відшукали на території України громадян, прізвища яких ідентичні з іншими кандидатами, та подали заяви до ТВК, не маючи на це відповідних повноважень. В одному з міст у штаб однієї з політпартій увірвалися 5 невідомих осіб, облили зеленкою присутніх, забрали зі столу ноутбук та втекли в невідомому напрямку. Ці дії кваліфіковані поліцією як розбійний напад.

За всіма цими фактами поліція відкрила кримінальні провадження.

На сьогодні в Херсонській області зареєстровано 185 повідомленнь, що пов’язані із порушенням виборчого законодавства. Найбільш поширені з них: незаконна агітація, порушення порядку її ведення та пошкодження агітаційних матеріалів. Від початку виборчих перегонів ми склали 25 адміністративних протоколи, та відкрили 13 кримінальних проваджень за хуліганство, підкуп виборців, підроблення виборчої документації, таке інше.

Хочу запевнити, що поліція Херсонщини абсолютно неупереджено реєструє та розслідує кожне повідомлення про порушення виборчого законодавства, не зважаючи на назву партії та особу порушника.

Наголошую, що поліція завжди була і є поза політикою, виключно на боці закону.

Наша мета – забезпечити чесні та прозорі вибори, безпеку та порядок під час голосування, невтручання у роботу комісій під час підрахунку голосів та транспортування протоколів.

Я закликаю усіх учасників виборчого процесу суворо дотримуватись вимог виборчого законодавства.

Хочу звернути увагу кандидатів та їх штабів на те, що ці вибори пройдуть в умовах пандемії, запроваджених карантинних обмежень. Тому під час проведення будь-яких заходів не наражайте на небезпеку здоров’я своїх виборців, суворо дотримуйтесь протиепідемічного режиму.

Ознакою будь-якого цивілізованого демократичного суспільства є вільні та прозорі вибори.

Запевняю, що поліція якісно виконує свою роботу, залишається поза політикою та зробить усе, щоб місцеві вибори пройшли чесно та безпечно.

Олександр ПРОКУДІН
Начальник Головного управління Національної поліції
в Херсонській області
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів