Відродження «Всеукраїнського інформаційно-культурного центру» може відбутися в Херсоні!?

Відродження «Всеукраїнського інформаційно-культурного центру» може відбутися в Херсоні!?
Вимушені переселенці, які виїхали з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим на материкову України демонструють значну активністьщодо сприяння державній політиці в інформаційній сфері з підтримки соціально-культурних зв'язків з громадянами України в Криму.

Так, 17 лютого поточного року група кримських активістів з числа вимушених переселенців порушила ініціативу відродження діяльності «Всеукраїнського інформаційно-культурного центру» (ВІКЦ). З 1996 року ця структура діяла в Сімферополі аж до окупації кримського півострову

Ініціатива вимушених переселенців була підтримана керівництвом Держкомтелерадіо України. Перший заступник голови цієї організації Богдан Червак відзначив, що відтворення діяльності ВІКЦ є одним з пріоритетів сучасної інформаційної політики державної установи на кримському напрямку. Ця позиція була схвалена і в міжфракційному депутатському об'єднанні «Крим» у Верховній Раді України.

На підтримку зазначеної ідеї Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим впевнено, що діяльність «Всеукраїнського інформаційно-культурного центру» сприятиме посиленню інформаційних та культурних зв'язків з громадянами України, які перебувають на тимчасово окупованій території АРК.

У цьому контексті також слід відзначити, що 20 лютого 2015 року у прес-клубі «Новий день» в рамках проекту Ради Європи має відбутися круглий стіл: «Перспективи та виклики перетворення ОДТРК в громадське мовлення». У заході візьмуть участь президент НТКУ Зураб Аласанія, перший заступник голови Держкомтелерадіо України Богдан Червак, керівництво Херсонської обласної державної адміністрації та ХОДТРК «Скіфія».

З огляду на ситуацію з відновленням діяльності ВІКЦ у форматі цього заходу доцільно було б обговорити і перспективні можливості розташування «Всеукраїнського інформаційно-культурного центру» саме в Херсоні, оскільки з урахуванням географічної близькості до території тимчасово окупованої АРК, саме наше місто має найбільш потужний потенціал для налагодження розвинутих інформаційно-культурних зв'язків з населенням кримського півострову.

Георгій БЯНОВ
Центр досліджень південноукраїнського прикордоння

за матеріалами Представництва Президента України
в Автономній Республіці Крим (http://www.ppu.gov.ua/news/2768)

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів