Попит на зрошення є – нема державної підтримки

Відчутно зростає «попит» на зрошення серед аграріїв півдня України.

Переживши кілька посушливих років поспіль, селяни витрачають останні гроші та беруть кредити, аби відновити розкрадені та зруйновані системи поливу. У Головному управлінні Каховського магістрального каналу кажуть, що замовлення на наступний сезон від сільськогосподарських підприємств Херсонщини та Запоріжжя збільшилися на 79 мільйонів кубометрів - до 947 мільйонів кубометрів води.

Але невідомо, яку платню треба брати з замовників: держава досі не визначилася із розмірами платні на цю послугу. До того ж, для роботи у посиленому режимі треба привести до ладу все обладнання насосних станцій, замінивши подекуди важливі деталі машин та механізмів. Але частину ремонтних робіт на суму 3,6 мільйонів гривень виконати досі не спромоглися через затримку платежів за них Держказначейством. «Заморозило» воно також рахунки на придбання матеріалів і запчастин загальною вартістю 1,7 мільйона гривень.

Голос України

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон