Херсонському комунальному підприємству «нагадали» про 1.4 млн. грн. боргу по зарплаті

Під час проведення документальної перевірки міського комунального підприємства податківці встановили порушення...

Порушення стосувалися п.п.168.1.5 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України щодо несплати (не перерахування) податку на доходи фізичних осіб та ст.24 Закону України "Про оплату праці", а саме несвоєчасну виплату заробітної плати. Комунальному підприємству було визначено грошове зобов'язання по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із заробітної плати працівників у сумі 1,4 млн.грн.

Але, підприємство не поспішало сплачувати нараховану суму штрафних санкцій, сподіваючись, що відповідно до статей 101 та 102 Податкового кодексу України минув встановлений законом у 1095 днів строк давності. Керівник установи звернувся до суду з адміністративним позовом щодо списання податкового боргу як безнадійного.

Однак, відповідно Перехідних положень Податкового кодексу України, податок на доходи фізичних осіб, нарахований, але не сплачений податковим агентом до бюджету всупереч порядку, вважається податковим боргом за узгодженим податковим зобов'язанням та стягується з податкового агента із застосуванням заходів відповідальності, передбачених законодавством.

Тож, Херсонський окружний адміністративний суд, визнав правомірним рішення податкової інспекції щодо застосування штрафних санкцій та відмовив комунальному підприємству у списанні податкового боргу.

Прес-служба Головного управління
ДФС у Херсонській області

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон