Рівень травматизму на Херсонщині зменшився

Теруправлінням Держгірпромнагляду у Херсонській області підбито підсумки роботи за 9 місяців.

Результати роботи за 9 місяців поточного року та напрямки вдосконалення діяльності територіального управління Держгірпромнагляду обговорено учасниками підсумкової колегії відомства.

Під час засідання зазначено, що рівень виробничого травматизму на Херсонщині зменшився на 17,3% і склав 62 особи. Загинули при виконанні трудових обов'язків 6 осіб (за 9 місяців 2013р. - 7 працівників). Найбільше нещасних випадків сталося з організаційних причин - 50%, тоді як з психофізіологічних – 48,4% та технічних – 1,6%.

Кількість перевірок, проведених фахівцями теруправління, також значно скорочено, відповідно до вимог статті 31 Закону України «Про внесення змін до Закону України Про Державний бюджет України на 2014 рік» (з серпня перевірки підприємств теруправлінням призупинені).

Разом з тим, було посилено співпрацю з правоохоронними органами, місцевою владою та соціальними партнерами, у напрямку попередження нещасних випадків виробничого характеру на підприємствах області. Зокрема фахівців Держгірпромнагляду було залучено до 20 перевірок обласної та районної прокуратур, органів УМВС та СБУ.

Територіальним управлінням, спільно з органами місцевої влади та соціальними партнерами, посилено інформаційно-роз'яснювальну роботу серед підприємств щодо підвищення культури охорони праці в області. Зокрема регулярно проводилися форуми, семінари, наради, практичні заняття тощо.

Серед проблемних для теруправління питань, які потребують першочергової уваги, є недостатнє фінансування локальних програм, зокрема, регіональної програми модернізації, ремонту та заміни ліфтів в житлових будинках, які відпрацювали нормативний термін експлуатації; наявність в області безгосподарних енергетичних об'єктів, яким не забезпечено належного обслуговування. Актуальною як для Херсонщини так і для держави в цілому залишається проблема використання найманої робочої сили при проведенні будівельних робіт за цивільно-правовими договорами підряду. Працівники цієї категорії не мають ніякого соціального захисту у випадку травмування на виробництві. Дане питання потребує вирішення на загальнодержавному рівні.

Також учасники засідання визначилися з пріоритетними напрямками роботи до кінця проточного року. Зокрема, у зв'язку з останніми нещасними випадками та аваріями на баштових кранах, що сталися у Дніпропертовську, Тернополі та Обухові, теруправління організує співпрацю з підприємствами Херсонщини щодо обліку баштових кранів, своєчасного проведення їх технічних оглядів та експертних обстежень. Також заплановано посилення роз'яснювальної роботи зі спеціалізованими підприємствами газового господарства щодо якісного планового-технічного обслуговування систем газопостачання та проведення житлово-експлуатаційними організаціями технічного обслуговування димових і вентиляційних каналів.

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон