Прозорість, відкритість, підзвітність – це не для херсонської влади?

На жаль, органи місцевого самоврядування міста Херсона опинилися у самому низу загального рейтингу обласних центрів України, щодо своєї прозорості...

Про це сьогодні в ході прес-конференції повідомив голова Молодіжного центру регіонального розвитку Максим Єлігулашвілі. Він зазначив, що протягом останніх чотирьох місяців в усіх обласних центрах України проходило дослідження рівня відкритості, прозорості та підзвітності органів місцевого самоврядування, за результатами якого був встановлений Індекс публічності місцевої влади.

У Херсоні моніторинг проводили представники Молодіжного центру регіонального розвитку. В ході всеукраїнського вимірювання учасниками було подано більше 700 запитів на отримання публічної інформації і здійснено близько 400 моніторингових візитів.

Оцінювались такі показники: доступ до публічної інформації, доступність адміністративних послуг, регуляторна політика, оприлюднення місцевих нормативно-правових актів, прозорість бюджетного процесу, забезпечення участі громадськості, функціонування офіційного веб-сайту, оприлюднення містобудівних та програмних документів.

Так, Херсон в цілому набрав лише 41 % у загальнонаціональному дослідженні, лідером якого став Івано-Франківськ (67%), на рівень Херсона виходить місто Луганськ (41%). А ще гірша ситуація склалася у Донецьку (34%) та Черкасах (37%). Такий показник виявляє низький рівень публічності і лише 1 % дозволив Херсону не опинитися у групі «закритих» міст (нижче 40%).

За словами Максима Єлігулашвілі, сайт Херсонської міської ради, який має надавати користувачам ту чи іншу достовірну інформацію, виявися дуже «недружнім». Наприклад, на сайті міської ради відсутня інформація щодо персональних даних мера, а декларація про доходи міського голови розміщена у розділі «Секретар міської ради».

Тобто, як дану інформацію поставили в березні, так вона і «висить» на сайті по сьогоднішній день. Тому, згідно інформації сайту, міський голова Володимир Миколаєнко, на сьогоднішній день залишається секретарем Херсонської міської ради.

І таких випадків, які говорять про те, що сайт систематично не оновлюється, було знайдено дуже багато. Єдине, що систематично оновлюється на міському сайті – це стрічка новин.

«Якщо говорити про депутатський корпус херсонської міської ради, то він потрапив до списку не публічності. Єдине, що можна знайти про депутатів – це їх фотографію, ПІБ, де вони працюють. А контакти, які ми перевіряли виявлялися не їхніми особистими, а контактами їхніх підприємств. Я вже не кажу про імейли, про контакти їхніх потенційних помічників», - зазначив в ході прес-конференції Максим Єлігулашвілі.

Також він підкреслив, що на сайті міської ради немає системи фіксації та оцінки діяльності депутатів на основі щорічного звіту перед виборцями. Потребує удосконалення і розділ, що стосується контактної інформації про депутата, місце та часу проведення прийому громадян.

Система навігації по сайту є незручною, зокрема його інтерфейс незрозумілий для користувачів, розділи та рубрики не упорядковані. Використання сайту не комфортне для осіб зі слабким зором, адже на сайті не має регулювання контрастності, масштабування шрифтів, клавіатурного доступу.

Що стосується виконавчих органів міської ради, то вони виявилися теж достатньо закритою структурою в системі місцевого самоврядування у нашому місті (39%).

Найбільш негативний момент – відсутня практика звіту виконавчих органів перед територіальною громадою. Інформація щодо працівників виконавчих органів міської ради доволі деталізована, навіть розміщені декларації про доходи працівників. Але відсутня інформація про членів виконкому міської ради (окрім імен, прізвищ) та критеріїв, за якими обираються кандидатури для входження до цього органу.

«Хто і яким чином потрапляє до складу виконкому, як можна зв'язатися із цією людиною, чому вона туди потрапила – зрозуміти неможливо. Хто був до цього, хто був замінений, кого включили до складу – також інформація відсутня», - розповів голова Молодіжного центру регіонального розвитку.

Також згідно інформації наданої на прес-конференції, біографічні дані, щодо заступників міського голови – дата народження, освіта, досвід роботи, сімейний стан, судимість, на офіційному сайті відсутні. У наявності лише фото одного із 3-ох заступників: ПІБ і контакти, але без місцезнаходження та графіку роботи. Так само не зрозуміло графік прийому та умови запису на прийом заступників міського голови.

Не у пріоритеті діяльності як старої команди, так і новообраного мера запровадження у місті Херсоні містобудівного кадастру. Міська програма зі створення такого кадастру була прийнята ще у 2011 році. Строк ї виконання був 2012-2014 роки. Але, 25 грудня 2013 року було прийнято рішення, яке продовжило дії програми ще на 2 роки. І якщо не будуть внесені зміни, то кадастр запрацює в Херсоні, десь на кінець 2016 року.

Тетяна БОЙКО

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон