У Херсонському академічному ліцеї – поповнення

Минулої суботи, 11 жовтня Херсонський академічний ліцей ім. О.В. Мішукова офіційно прийняв у свої ряди нове поповнення – учні 1 курсу пройшли посвяту і прийняли присягу

«Традиція – «Посвята у ліцеїсти» народилася 17 років тому, - розповідає директор Ліцею, кандидат філологічних наук, доцент Тетяна Томіліна. – За 20 років існування в Ліцеї склалися свої традиції, і одна з них це посвята. Яка, як завжди, проходить в урочистій обстановці: учні першого курсу складають Присягу і отримують особливі відзнаки – фірмовий значок та краватку».

Що таке Херсонський академічний ліцей ім. О.В. Мішукова знає більшість із херсонців. Ім'я та добра слава Ліцею відомі не тільки в обласному центрі, в області; не тільки в України, але й за її кордонами. Адже саме вихованці цього навчального закладу – «мішуковці», як вони самі себе із гордістю називають, є переможцями численних учнівських олімпіад, конкурсів, змагань, малої академії наук тощо. А його цьогорічна випускниця стала першою у світі у окремій галузі науки.

Випускники Ліцею є студентами не тільки найпрестижніших вишів України, не тільки Європи й Америки – «мішуковців» можна зустріти у навчальній аудиторії на всіх п'яти континентах земної кулі.

Летять роки – більшість з тих, хто вчився тут сьогодні мають престижні професії, займають «високі» посади, але й до тепер вони із теплотою у серці, а іноді зі сльозами на очах, згадують роки навчання у стінах рідного Ліцею. А хтось вже привів у «проліцейські» класи своїх дітей.

Ідея утворення такого унікального навчального закладу 20 років тому народилася у талановитої і без сумніву видатної людини нашого часу – Олега Васильовича Мішукова, доктора наук, професора, колишнього ректора Херсонського державного університету. Нажаль Олег Васильович занадто рано пішов з життя, але його справа продовжує жити, його ідею, яку він встиг втілити на практиці, підтримують учні, послідовники.

Унікальність Ліцею не тільки у його особливій атмосфері і аурі; не тільки у тому, що ліцеїсти живуть насправді єдиною, дружньою родиною; вона звичайно ж і у науковій роботі, у навчальному процесі.

Сьогодні є чимало навчальних закладів, які намагаються наслідувати шлях Мішукова, але роблять це дуже специфічно: виносять у назву слово «ліцей».

Але чи відповідає це тому, що закладав у свою «дитину» Олег Васильович?

Частіше це лише використання модного слова, реклама – не більше. В Академічному ліцеї втілено у життя унікальну розробку науковця Мішукова – створення базового начального закладу, який дає не просто якісні, а іноді й унікальні, як для середньої школи, знання.

Про якісний склад викладачів Ліцею ходять легенди. Про те, як вдалося свого часу Олегу Васильовичу скласти такий унікальний колектив – сказано чимало. Унікальність же самого Ліцею в першу чергу полягає у тому, що він працює на базі Херсонського державного університету, а отже ряд лекцій для учнів читають провідні викладачі – професори, доценти, кандидати та доктори наук, які, у свою чергу є авторами власних унікальний наукових розробок.

Не випадково після закінчення Ліцею (до зміни у законодавстві) його випускники мали можливість вступати на 2, а іноді й на 3 курс вишів – саме такою був рівень їх знань та підготовки. Стати ліцеїстами сьогодні мріє дуже й дуже багато учнів, але кількість щасливчиків обмежена. Так цього року на 1 курс Ліцей прийняв 93 особи, у той час, як бажаючих, було чи не у 3 рази більше.

Що цікаво, у Ліцеї вчаться не тільки ті діти, які живуть у Херсоні, але і з передмість: кожного дня кілька десятків учнів приїздять у Херсон з Цюрупинська, Білозерки тощо. А деякі, заради того, аби отримати знання у цьому престижному навчальному закладі, навіть спеціально переїжджають на час навчального року у Херсон до родичів чи друзів батьків.

Цього першого вересня Ліцей розпочав крокувати у своє третя десятиліття, залишаючи за плечима досвід і напрацювання.

У вівторок, 14 жовтня, у День народження свого засновника – Олега Мішукова, Ліцей проведе підсумкову науково-практичну конференцію «КОЖНІЙ ДИТИНІ – ЯКІСНУ ОСВІТУ. 20-РІЧНИЙ НАУКОВИЙ ДОСВІД», під час якої будуть підбиті підсумки плідної роботи за ці роки.

Час не стоїть на місці, а отже не завмирають обабіч життєвого шляху ані учні, ані викладацький склад Херсонського академічного ліцею імені Олега Васильовича Мішукова.

Щасти вам, мішуковці!

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів