Агентство США допоможе Херсонщині

Як саме, розповідали вчора, 22 вересня у місті Херсоні під час прес-конференції.

На конференції було повідомлено, що зі вчорашнього дня в нашій країні стартував «Тиждень планування сім'ї та збереження репродуктивного здоров'я», який триватиме до 26 вересня цього року.

Засновниця та заступник голови громадської організації «Успішна жінка» Олена Микитась повідомила, що проблема збереження репродуктивного здоров'я населення в Україні як важливої складової загального здоров'я на сучасний момент вийшла за рамки суто медичної проблематики і стала загальнодержавною, що потребує вирішення на різних рівнях: від національного до регіонального.

Одним зі шляхів цього процесу є втілення міжгалузевої Державної програми «Репродуктивне здоров'я нації» на період до 2015 року. Ця програма має на меті створення умов для безпечного материнства, вдосконалення системи планування сім'ї, формування основ репродуктивного здоров'я у дітей та молоді і найголовніше – збереження його у населення.

Разом з тим, до 2016 року в нашій державі втілюватиметься в життя і програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Здоров'я жінок України», що впроваджується Інститутом досліджень і тренінгів імені Джона Сноу в партнерстві з Фондом «Здоров'я жінки та планування сім'ї». Мета програми – сприяти збереженню репродуктивного здоров'я жінок і пар України шляхом покращення використання сучасних та ефективних методів контрацепції як альтернативи непланованій вагітності та абортам. Втілюватися така програма буде в деяких областях України, до списку яких увійшла і Херсонщина.

У Херсонській області програма почала працювати з 2013 року. Саме тоді було підписано «Згоду про партнерство між Херсонською ОДА та програмою «Здоров'я жінок України». В рамках цього завдання здійснюється інформування населення, щодо важливості збереження репродуктивного здоров'я.

Для проведення просвітницьких заходів з питань планування сім'ї та збереження репродуктивного здоров'я програмою були підготовлені тренери для роботи в області, в тому числі два спеціаліста Херсонського обласного центру здоров'я та спортивної медицини Оксана Жуковська та Ольга Джугостран.

Тому протягом квітня 2013 року та по вересень 2014 організацією ХОЦ «Успішна жінка» разом з Херсонським обласним центром соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді проводяться та будуть надалі проводитись круглі столи, тренінги, театралізовані вистави, вуличні акції та акції у середньо спеціальних та вищих учбових закладах.

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон