Чим херсонцям опалювати квартири?

Попереду херсонців чекає складна зима і якими б не були погодні умови, температурний режим все одно буде понижений.

І навіть якщо нам дуже пощастить, і температурні стовпчики не будуть показувати «захмарних» мінусових значень, опалення квартир все одно залишається великою проблемою.

Проблема виникне не тільки через те готова чи не готова інфраструктура міста до роботи у зимовий період, а вона, як запевнив перший заступник міського голови пан Ігор Пастух на даний момент готова на 95%: «Говоря о подготовке, мы имеем в виду подготовку внутридомовых систем отопления. Есть определенные проблемы с ОСМД. Там готовность около 60%. Однако, все равно мы соблюдаем график, утвержденный Министерством регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Украины».

Крім того, нагадаю слова Прем'єр-міністра України, Арсенія Яценюка, який заявив відкритим текстом: «Тепло – не буде, але не замерзнемо».

Втім, у кожної особи власні критерії визначення: що таке тепло, а що таке холод. А отже, якщо вже у найвищому ешелоні влади говорять, що тепла не буде, то, скоріш за все, це слід розуміти так: буде холодно, а громадяни будуть самотужки вирішувати цю проблему.

Якими чином опалювати квартири, якщо не буде світла, газу, а отже теплоносій або не буде сформований, або не буде доставлений до квартир? Питання проблематичне і відповіді на нього немає.

За відсутності і газу, і електрики питання будуть виникати не тільки щодо холоду у квартинах, особливо у багатоповерхівках, але й із приготуванням їжі.

Що робити? Невже пригадувати історичний досвід пращурів, і готувати їжу на багатті, а заодно й обігріватися біля нього?

Якщо мешканці приватного сектору, які можливо зберегли, здавалося вже забуті і давно викинуті на історичний смітник «буржуйки», або пічки, ще якось та можуть обігрітися, і бодай скип'ятити воду, то що ж робити тим, хто живе у «здобутку цивілізації» - багатоповерхівках?

Розпалювати вогнища посеред дворів...

Але, тут є ще одна проблема – а чим топити? Що використовувати у якості «матеріалу для багаття»?

Заготовляти дрова? Звідки? Де їх брати? Невже рубати дворові дерева?

Виявляється, що певний досвід у подібній ситуації Херсонщина має. На часі може стати досвід заготівлі дров, який свого часу запровадив колишній губернатор області пан Борис Сіленков. Тоді Борис Віталійович, вольовим рішенням заборонив вивозити за межі області залишки лісу, що згорів і він був спрямований на задоволення потреб населення у дровах, які проводилися централізовано, за попереднім заявками сільських, селищних та міських рад.

Цього року в Херсонській області, за різними підрахунками, у наслідок пожеж, згоріло щонайменше 1000 га лісу. То у світлі ситуації, що виникла, не гаючи часу, можливо теперішній владі треба не поцуратися, а пригадати досвід попередника, вивчити ситуацію із потребою у дровах, і прийняти рішення щодо забезпечення населення міста та області саме дровами, за єдиними, фіксованими цінами? І тим самим допомогти громадянам пережити наслідки політичної катастрофи?

Яке рішення прийме влада, подивимося...

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон