Особлива увага органів прокуратури спрямована на захист прав дітей

У поточному році органами прокуратури Херсонської області поновлено права майже 22-х тисяч неповнолітніх, а на їх користь відшкодовано 2 млн. грн.

У прокуратурі Херсонської області відбулося розширене засідання колегії, на якому обговорено підсумки роботи органів прокуратури у І півріччі 2014 року.

Керівник прокуратури області Богдан Подубинський ознайомив присутніх з завданнями, які були окреслені на розширеному засіданні колегії Генеральної прокуратури України: необхідність зупинення кримінальних схем, зміцнення авторитету прокуратури. В свою чергу, однією зі складових відновлення довіри людей до органів прокуратури, як зауважив Віталій Ярема, залишається викоренення корупції, у тому числі у власних лавах. За словами Генерального прокурора України, органи прокуратури мають стати надійною запорукою відновлення законності та правопорядку в країні.

Прокурор області зазначив, що в умовах складних соціально-політичних процесів у державі вдалося забезпечити ефективну реалізацію покладених на органи прокуратури завдань і функцій.

Зокрема, вдалося стабілізувати криміногенну ситуацію: зменшилась кількість тяжких тілесних ушкоджень, зґвалтувань, грабежів, розбоїв, кримінальних правопорушень, скоєних неповнолітніми та у стані алкогольного сп'яніння. Розкрито майже 60% злочинів.

Вживаються заходи щодо протидії проявам сепаратизму та посяганням на територіальну цілісність України. Особливу увагу приділено забезпеченню об'єктивного розслідування низки складних та резонансних кримінальних проваджень, скоєних проти основ національної безпеки.

За прокурорського втручання відшкодовано понад 8 млн. грн. заробітної плати , попереджено незаконне витрачання бюджетних коштів у сумі 61 млн. грн., до державної та комунальної власності повернуто та попереджено незаконне відчуження 5,5 тис. га земель вартістю понад 90 млн. грн..

Суттєво активізовано представницьку діяльність. У порівнянні з минулим роком удвічі зросла сума, яку прокурорами ініційовано до стягнення - понад 150 млн. грн., та стягнутої за судовими рішеннями, які набрали законної сили – 85 млн. грн.

У зв'язку з недостатньою ефективністю діяльності органів державної влади та контролю, за ініціативою прокуратури притягнуто до відповідальності 1,5 тисячі посадовців.

Водночас у поточному році органи прокуратури мають реалізувати низку важливих завдань. Прокурор області звернув увагу присутніх на необхідності забезпечення конституційних прав громадян, які переселилися з тимчасово окупованої території Криму та зон проведення антитерористичної операції.

Богдан Подубинський також наголосив на необхідності якісного та швидкого розслідування випадків незаконного залучення працівників бюджетної сфери до участі у масових акціях під назвою «Антимайдан». Він зауважив, що подібні дії грубо порушують законодавство про працю та є неприпустимими в цивілізованому суспільстві.

Крім того, членами колегії звернуто увагу на високий рівень рецидивної злочинності в регіоні.

Попри активізацію нагляду в екологічній сфері, ще не вдалось досягти безумовного виконання вимог чинного законодавства під час використання водних об'єктів, наданих в оренду суб'єктам господарювання.

Викликає занепокоєння зростання заборгованості з оплати праці в області: протягом 6 місяців 2014 року борг по заробітній платі зріс майже вдвічі і складає близько 20 млн. грн.

Заслухавши всіх доповідачів, колегія вирішила звернути увагу прокурорів районного рівня на необхідність ужиття комплексу невідкладних заходів щодо удосконалення організації роботи, спрямування зусиль на досягнення реальних результатів прокурорської діяльності, зміцнення законності та правопорядку. Головними пріоритетами у здійсненні прокурорського нагляду залишаються запобігання і протидія корупції, сепаратистським та іншим проявам, що загрожують територіальній цілісності та недоторканності держави, забезпечення додержання законності в Херсонській області.

Прес-служба прокуратури Херсонської області

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон