На Херсонщині зареєструвались вже майже дві тисячі вимушених переселенців

Про це повідомив начальник Департаменту соціального захисту населення Херсонської облдержадміністрації Геннадій Причина

Під час наради з питань забезпечення облаштування в області громадян України, які переселяються з тимчасово окупованих територій нашої країни та громадян, призваних до Збройних Сил України у зв'язку з тимчасовою мобілізацією Г.Причина повідомив, що станом на 9 липня на території нашої області зареєстровано вже 1502 особи, які переселилися на Херсонщину.

З них 517 – цивільні особи, які прибули до нас з Донецької і Луганської областей. Транспортними послугами для перевозу речей і переміщенням на певні відстані скористалися 102 особи, відновили втрачені документи – 64 особи. Влаштували дітей в садок – 19 осіб, в школу – 29, у ВНЗ – 92 особи. Виплату пенсій відновили 128 особам, а виплату державної допомоги 120 особам.

«Це говорить про те, що ці люди тимчасово облаштувалися та мають можливості відновлювати усі виплати та допомоги, які державою сьогодні передбачено, оскільки для громадян України існують державні соціальні гарантії, які не змінювались та діють для усіх громадян нашої держави.

Єдина особливість для переселенців з АРК та Донецької і Луганської областей – це процедура надання відновлення документів, вона прискорена. Усі відповідні бази в Міністерстві відпрацьовані і на сьогоднішній день затримок з виплатами не має.

Окрім того в обласному бюджеті сьогодні передбачено 550 тисяч гривень на допомогу матеріальну і компенсацію по деяким видам послуг, для тих, хто сьогодні тимчасово переселився та зареєстрований на території Херсонської області», – проінформував начальник Департаменту соціального захисту населення ОДА Геннадій Причина.

Тетяна БОЙКО

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів