Сіль на Херсонщині «розліталася» втридорога

Плітки про теракт на розташованому у Донецькій області підприємстві «Артемсіль», які розповсюдилися у соціальних мережах, спричинили на Херсонщині справжню соляну паніку минулого тижня.

Як і по всій Україні, з прилавків магазинів на Херсонщині зникла сіль. Причому офіційні спростування керівництва «Артемсолі», яке запевнило, що підприємство працює в штатному режимі, бажаного ефекту не дало: люди готові були купувати дефіцитний товар утридорога!

«Ми не розуміємо, чому виникла така паніка, — казали представники одного з супермаркетів Каховки. — Люди розгрібають всю сіль, хоча вона завозиться постійно і продається за звичною ціною - 2,45 грн. за півтора кілограмову пачку. І ніяких перебоїв з її постачанням не передбачається».

Соляний ажіотаж зачепив і аптеки. За словами провізорів Нової Каховки, люди розкупили всю морську сіль, яка була на їхніх складах. «Вперше у моїй практиці у нас скуповували аптечну морську сіль пачками. Я питала покупців: навіщо вам стільки солі? А вони мені: «Перемелемо і будемо вживати в їжу», — розповіла працівник аптеки Ольга.

На руку цей ажіотаж був хіба що підприємцям: адже ціна на сіль вмить піднялася до 10—15 грн. за пачку. Власники однієї невеличкої торговельної точки на оптовому ринку Нової Каховки розповіли автору цих рядків, що лише за один день, 26 червня, на одній солі отримали чистого прибутку 64 800 гривень.

Щоправда, повелися на вигадки про дефіцит далеко не всі. «Я заборонив рідним купувати сіль, поки ажіотаж не вщухне, - розповів житель Таврійська Володимир. - Справа в тому, що я деякий час працював у цій сфері і знаю, що в Україні, навіть західній, вистачає підприємств з виробництва солі. Тому, якби завод «Артемсіль» навіть і закрився, ніяких проблем з цим продуктом на ринку ніхто б не відчув».

Олег БАТУРІН
«Новий день» №28(5127) от 10.07.2014

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон