Військовий одяг відрізняється від звичайного підвищеною міцністю, наявністю спеціальних функцій (терморегуляція, водонепроникність), особливою гамою кольорів для маскування. При виборі тактичного спорядження варто звернути увагу на декілька важливих характеристик.
Матеріал
Для шиття тактичної форми використовують таку тканину:
- Нейлон – він гарно відштовхує воду, міцний, не протирається.
- Поліестер – має невелику вагу, легко переться, швидко сохне.
- Бавовна високої щільності – гарантує комфорт, відсутність перегріву, має чудову гігроскопічність та здатність пропускати повітря.
- Матеріали з суміші натуральних та штучних волокон – приємні на дотик, не подразнюють шкіру, добре тримають форму.
Для теплого одягу потрібен фліс – легкий, що гарно зберігає тепло, має невелику товщину. Для захисту від вітру та дощу використовують мембранні технології, гортекс. Верхній одяг краще обирати з полікотону, який має шар з тефлону, софтшелу, тому не промокає і гарно зігріває.
Сезонність
У кожного військового має бути кілька комплектів екіпіровки. Для літа потрібні кросівки, штани з наколінниками, футболки, поло, сорочки з легких матеріалів, що не пропускають ультрафіолет та дихають. Зручними є костюми, в яких передбачені зони для вентиляції, через які швидко відводиться тепло.
Весна і осінь – критичні періоди з дощами, тому слід купувати куртки та бойові штани з водонепроникним покриттям, матеріалів, що відводять вологу, швидко сохнуть. Зимовий комплект краще робити багатошаровим, щоб легко адаптуватись до різних умов. Обов'язкова термобілизна, худі, куртки з утеплювачем, міцні теплі черевики. Краще купувати товари за принципом модульності, щоб всі елементи легко компонувались між собою.
Комфорт та зручність
Всі речі повинні бути підходящого розміру, не обмежувати рухи. Перед замовленням товарів у https://camotec.ua/ потрібно зробити заміри: обхват грудей, талії, поміряти плечі, зріст без взуття. У кожного виробника своя розмірна сітка, тож потрібно порівняти отримані цифри з нею. Також варто враховувати посадку, бажано обирати моделі з можливістю регулювання за рахунок застібок, ременів, манжетів, підтяжок і т.д. Довжина рукавів та штанин має бути достатньою, щоб повність закривати кінцівки.
Для військових умов особливого значення набувають кишені, петлі, інші кріплення, їх кількість та розташування. Всі шви на одягу для силових структур мають біти міцними, як і фурнітура, адже їй доведеться витримувати значні навантаження. Бажано, щоб на ліктях та колінах, сідницях були ущільнюючі нашивки, або «кишені», щоб вставити такі захисні елементи.
Колір
Військовий одяг обирають з урахуванням кліматичної зони, місцевості, пори року. На більшій частині України переважають зелені та коричневі кольори, тому оптимальний принт – піксель ММ-14. В такій формі військові майже непомітні. Для зими камуфляж забезпечить біла форма з чорними та сірими рисками, плямами.
Важливі доповнення
Окрім основних предметів (білизна, штани, куртки) для військових потрібні аксесуари: головні убори для зими та літа (шапки, бейсболки), рукавиці по сезону – тонкі захисні та з утепленням, ремені, сумки, рюкзаки. У військових має бути достатня кількість шкарпеток, причому спеціальних: з посиленою п’ятою та миском, з матеріалу кольору black, що швидко відводить вологу.