Керівник СБУ декларує відкритість, прозорість і зрозумілість

Про це, та багато іншого йдеться в спеціальному інтерв'ю керівника прес-центру Служби безпеки України Марини Остапенко журналісту Інтернет-видання «Телекритика». Пропонуємо нашим читачам лише фрагмент цього великого і цікавого матеріалу

...За керівництва Якименка надзвичайно важко було отримати коментар у вашої прес-служби, якщо в обласних СБУ керівники прес-служб відповідали на наші запити, то в центральному офісі була суцільна тиша.

- Закритість прес-служби обумовлювалася закритістю керівництва, яке ще з часів КДБ працювало за правилом: спецслужба - це насамперед тиша, ніякої публічності не може бути в принципі. І дуже зручна позиція нічого не говорити і прикриватися секретністю, коли до справ, які ти робиш, є питання. Дуже легко приховати злочини, які робляться за ширмою секретності.

Попереднє керівництво взагалі боялося відкритості. Якименко не тільки читати, а й говорити правильно не вмів. Він практично ніколи не з'являвся на екранах. По телебаченню його показали лише раз, коли він оголосив про початок антитерористичної операції на Майдані. І наскільки мені відомо, було записано десятки дублів. До того ж це писалося не в прес-службі СБУ, а десь в іншому місці: можливо, в АП. Потім принесли цей диск із Якименком у прес-службу і сказали розповсюдити.

Новий керівник СБУ декларує відкритість, прозорість і зрозумілість. Бо коли люди розумітимуть, чим ми займаємося, не виникатиме багато запитань. Наприклад, часто доводиться чути від журналістів і пересічних громадян, що їх нібито прослуховують. Звідки вони це взяли? Не слухають просто так усіх підряд. Не слухає Служба того, хто не є під слідством і не підозрюється у скоєнні тяжкого, - підкреслюю: тяжкого, - злочину.

Або не підозрюються у співпраці з іноземними розвідками тощо. Є законодавчі обмеження, які чітко регламентують, коли можна, а коли не можна застосовувати щодо людини технічні засоби. Щоби слухати всіх, не вистачить ані людей, ані спецтехніки. Пояснюючи це та інше людям, ми відсікаємо певні домисли. Коли ж ми цього не робимо, виникає «інформаційний вакуум», який дуже швидко заповнюється домислами, чутками. Інколи навіть спеціально заповнюється людьми, які негативно налаштовані до України.

Тому вкрай важливо самим розповідати, щоб не формувалася хибна громадська думка. На сайті СБУ ми щодня розміщуємо по кілька повідомлень. Навіть на Youtube створили свій канал, де викладаємо відео, щоб полегшити журналістам роботу. Раніше вони мали їхати за цим відео до нас. Ми бачимо, що відео, яке ми викладаємо, користується попитом. Буває по 1,5 млн. переглядів за день.

Світлана Остапа

Повна версія інтерв'ю з Мариною Остапенко на сайті «Телекритика»

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів