Антимонопольний комітет в Херсоні виніс справедливі рішення

Відбулося це вчора, 5 червня у місті Херсоні під час засідання Адміністративної колегії Херсонського територіального відділення Антимонопольного комітету України.

Члени Адміністративної колегії при АМКУ в Херсонській області детально зупинились на кожному питанню, яке було внесено до порядку денного, аби у всьому розібратись та винести справедливі рішення. Про ці рішення було проінформовано представників громадськості, присутніх на засіданні.

Не всі підприємці Херсонщини працюють добросовісно

Перше питання, яке розглянули на засіданні стосувалось трьох фізичних осіб-підприємців (ФОС), які порушили законодавство про захист економічної конкуренції. Підприємці власними діями, а саме узгодженням своєї поведінки при підготовці документів, наданих у складі пропозицій конкурсних торгів, які проводились управлінням Каховського магістрального каналу по закупівлі цементу, уникли конкуренції між собою під час участі у торгах. Тим самим, вони порушили законодавство про захист економічної конкуренції.

Після належного обговорення даного питання було вирішено, за вчинення даного порушення, на трьох підприємців накласти штраф в розмірі 5 000 гривень. Ще двоє порушників законодавства, за результатами розгляду аналогічної справи, сплатять до держбюджету штраф в розмірі 10 000 гривень.

Припинено розповсюдження неправдивої інформації

Таке порушення, вчинене ПАТ «Новокаховський завод плавлених сирів» було розглянуто на засіданні колегії. Учасники колегії визнали, що даний завод, розмістивши на упаковці виготовленого та реалізованого продукту під назвою «сир плавлений «Дружба» 55% жиру», доніс неправдиву інформацію, щодо свого продукту до споживача. А, насправді продукт виготовлений із додаванням невластивих такому виду продукції інгредієнтів, (вміст немолочних жирів у його складі становить 12 відсотків від загального вмісту жиру, що не відповідає ДСТУ).

Розповсюджуючи у такий спосіб неправдиву інформацію щодо споживчих властивостей, якості та характеристик продукту, завод плавлених сирів вчинив порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції і тому, за вказане порушення, відповідно до частини першої статті 21 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» учасники колегії прийняли рішення накласти на Приватне акціонерне товариство «Новокаховський завод плавлених сирів» штраф у розмірі до 5 відсотків доходу (виручки) цього суб'єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) протягом 2013 року.

Ритуальні послуги в Бериславському районі не потрібні?

Мабуть так вважає Тягинська сільська рада Бериславського району, яка ухиляється від створення ритуальної служби, або укладенні договору із відповідним суб'єктом господарювання, що діє на ринку надання ритуальних послуг. Учасники засідання в Антимонопольному комітеті постановили, що Тягинська сільська рада не здійснює контроль за дотриманням законодавства стосовно захисту прав споживачів в частині надання суб'єктом господарювання ритуальних послуг.

Але це є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 3 статті 50, пунктом 1 статті 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції». Саме тому, на колегії вирішили зобов'язати Тягинську сільську раду Бериславського району протягом двох місяців з дня отримання рішення, припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції, шляхом створення ритуальної служби або укладення договору із суб'єктом господарювання, що діє на ринку надання ритуальних послуг, та затвердження тарифів на ритуальні послуги на території села Тягинка Бериславського району згідно з вимогами чинного законодавства України.

Проблеми ЖКГ – на розгляді в АМКУ

Не обійшлось на засіданні і без обговорення питань, які стосувалися сфери ЖКГ. Так, на засіданні визнали, що комунальне підприємство «Міський водоканал» протягом 2012-2013 років та по цей час займає монопольне (домінуюче) становище на ринках послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення на території міста Нова Каховка Херсонської області в територіальних межах водопровідних та каналізаційних мереж, які експлуатує комунальне підприємство «Міський водоканал», з часткою 100 відсотків. Тому, дивлячись на вищевказані факти учасники колегії проголосували за те, щоб зобов'язати комунальне підприємство «Міський водоканал» припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Наступною темою для обговорення професіоналів стало питання по ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» Учасниками колегії було вирішено розпочати розгляд справи відносно публічного акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Херсонобленерго» за наявністю в його діях ознак порушень законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 2 статті 50, визначених частиною першою статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

Приємним моментом під час обговорення на засіданні колегії стало питання МКП «Херсонтеплоенерго». На колегії постановили закрити провадження по його справі, розгляд якої було розпочато за ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції, у зв'язку з виконанням підприємством рекомендацій, наданих Відділенням та припиненням дій, які містили ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, усуненні причин виникнення цього порушення і умов, що йому сприяли.

Тетяна Бойко

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів