Херсонський художник про війну через мистецтво

Херсон, війна, мистецтво
Херсонський художник Сергій Сєрко працює над серією картин про війну в Україні для виставки "Тріггер", яка проходитиме в Естонії. Про організацію та участь у виставці, дізнавалось Суспільне. За словами майстра культура не має зупинятися, особливо у ці складні часи для України.

"Розстріляне відродження уже було в нашій історії, тому ми не можемо допустити повторення цього сценарію, і з ще більшою інтенсивністю займаємося культурною діяльністю", - говорить Сергій. Це буде триптих з історіями, які художник пережив, починаючи з 24 лютого. Картини будуть наповнені переживаннями та трігерами, які він ніколи не зможе забути.

Виставка організована спільними зусиллями херсонської команди Міцелій з Тартуськими художниками, розказує Сергій. Тематика експозиції - події, які сталися в Україні, починаючи з 24 лютого. "Ми зробили відкритий конкурс картин та ілюстрацій, які в кінці квітня наше та естонське журі будуть відбирати для експозиції, яка відбудеться 24 травня, на третій місяць нашої трагедії. Тріггер - це мультижанрова виставка", - каже чоловік.

Картини на виставку відправляються в електронному вигляді. Друкуватимуться вони уже в Естонії. "До нас надійшло 100 заявок, з яких 72 отримали підтримку у розмірі 100 або 50 євро. Це митці з Херсону, Нової Каховки, Чорнобаївки, Київської, Харківської та Миколаївської областей і міст", - розповідає художник.

Сергій Сєрко просить художників не мовчати про свої переживання, а поділитися своїми трігерами та історіями через своє мистецтво.
© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон