Херсонщина через війну може втратити більше половини врожаю зернових

Херсонщина, половина, врожай
У 2022 році відбудеться спад обсягів виробництва практично по усіх видах сільськогосподарської продукції. Це зумовлено нестачею паливно-мастильних матеріалів, ЗЗР, добрив, а подекуди й насіння, мінуванням полів та окупацією територій. Про це розповів заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Микола Пугачов.

За словами експерта, у регіонах, де відбуваються бойові дії, прогнозується найбільше зменшення обсягів виробництва продукції у порівнянні з торішнім результатом. "...На Херсонщині цього року виробництво зернових і зернобобових культур очікується на рівні 49% проти показників 2021 року, пшениці — 47%, соняшнику — 46%», — зазначає експерт.

Відмічається, що набагато кращими є умови у центральних і західних регіонах України. Проте навіть там буде складно забезпечити високі показники врожайності. «‎За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, у цих регіонах спад обсягів виробництва у порівнянні з 2021 роком становитиме по зернових і зернобобових культурах — 18-25%, соняшнику — 15-22%, м’яса — 8-18%, а молока — 6-18%»‎, — акцентував Микола Горбачов.

Додається, що весняна посівна кампанія триває. Наразі засіяно менше ніж 20% планових площ і складно говорити про реальну структуру посівів. Прогнозується, що виробники сільськогосподарської продукції віддаватимуть перевагу простішим у технологіях вирощування та обробітку культурам — ячмінь, овес, горох, просо, сорго, бобові та інші нішеві.
© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон