У Херсоні люди травляться продуктами стихійної торгівлі

Херсон, стихійна, торгівля
У Херсоні почастішали випадки отруєння продукцією з несанкціонованих місць торгівлі, - повідомляють у пресслужбі Херсонської міської ради

Інспекція з контролю за благоустроєм міської ради інформує, що за даними закладів охорони здоров’я на території Херсона почастішали випадки отруєння дітей, людей похилого випадку продукцією, що швидко псується, придбаною у місцях стихійної торгівлі.

З метою забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя міської територіальної громади міста Херсона, виконкомом міської ради 05 квітня 2022 року прийнято рішення про посилення контролю за торгівлею у невстановлених місцях на території Херсонської міської територіальної громади на період дії воєнного стану.

Зокрема рішенням визначено, що виключно на підставі листів-погоджень виданих Департаментом економіки та інвестицій міської ради (м. Херсон, просп. Ушакова, 37) – суб’єкти господарювання мають право здійснювати торгівлю молоком та молокопродукцією, м’ясом та м’ясопродукцією, рибою та рибопродукцією іншою продукцією, що швидко псується, з рук на вулицях, на зупинках, пішохідних доріжках, тротуарах, газонах, перехрестях, прилеглих до житлових будинків ділянках, з машин та інших невстановлених та спеціально необладнаних для цього місцях на території населених пунктів громади.

В решті випадків торгівля у невстановлених та спеціально необладнаних для цього місцях заборонена законами України.

Водночас, комунальне підприємство «Муніципальна варта» спільно з Інспекцією з контролю за благоустроєм міської ради та представниками ринків наділені правом з оформлення актів приймання-передачі продовольчих товарів на відповідне зберігання, у разі виявлення фактів торгівлі у невстановлених місцях.

Ринкові підприємства та організації населених пунктів громади, зобов’язані:

– вживати заходи профілактичної роботи до порушників даного рішення та забезпечувати приймання та зберігання продовольчих товарів з дотриманням відповідного температурного режиму за складеними актами;

– надавати можливість особам, з якими складено акт приймання – передачі, реалізовувати свої товари, після проведення санітарно-ветеринарної експертизи;

– здійснювати прибирання території, прилеглої до підпорядкованих об’єктів.
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів