У школах Херсона освітній процес триває у дистанційному режимі за українським законодавством

Херсон, школи, освіта
В управлінні освіти Херсонської міської ради підкреслюють: у тимчасово окупованому Херсоні освітяни, які зараз працюють у дистанційному режимі, навчають дітей виключно за українським законодавством і за українськими програмами.

«Тиску наразі на освітян нема, ніхто не приходив, ніяких сумнівних натяків, пропозицій не робив. Освітяни Херсона навчають дітей за українським законодавством і за українськими програмами», – наголосила начальниця управління освіти Наталя Журженко.

На базі закладів освіти працюють психологічні кризові центри, що допомагають батькам, дітям і освітянам. Зараз обговорюється навіть можливість відновлення роботи гуртків, які не можуть працювати дистанційно – йдеться про заняття футболом, плаванням, зокрема. Як пояснила начальник міського управління освіти, батьки просять організувати такі заняття, відкрити басейн чи футбольні майданчики, проте головне – питання безпеки дітей.

Щодо оплати праці вчителів у Херсоні, то в управлінні освіти міськради спростували інформацію стосовно того, що вчителів змушують писати заяви за власний рахунок через нібито брак коштів у місцевому бюджеті.

«Ми нікого не примушуємо брати відпустку за власний рахунок, бо всі заклади працюють, але якщо люди виявляють самостійно таке бажання – ми їм не перешкоджаємо. Закон під час воєнного стану передбачає різні варіанти, в тому числі, за власний рахунок. Якщо людина хоче кудись виїхати, не знає, коли повернеться, або в неї певні сімейні обставини і є власне бажання взяти за власний рахунок – чому вона не може це зробити?», – зазначила начальниця управління освіти Наталя Журженко.

За її словами, галузь освіти отримує кошти з різних бюджетів – і з місцевого, і з державного, і тому працівник може отримувати заробітну плату з різних «кошиків». Наталя Журженко пояснила: якщо мова йде про вчителів шкіл, то вони отримують заробітну плату з державного бюджету. “Не важливо, як працюють працюють школи – дистанційно чи не дистанційно – урізання заробітної плати чи того, щоб людей змушували йти у відпустки за власний рахунок не може бути», – пояснює керівниця управління.

Однак зараз не буде доплат за завідування кабінетом, тому що люди працюють дистанційно. «З міського бюджету фінансуються групи продовженого дня, зараз ці групи не працюють, так, оцієї доплати не буде. Але за вислугу років, за категорію, за все інше – все вчителям буде збережено», – підкреслила Наталя Журженко.

Кожен працівник має свої обставини – хтось виїхав за кордон, хтось не міг добиратися через бойові дії на роботу, а хтось навпаки – «застряг» у закладі. Але всі керівники закладів мають розуміння щодо планування. Табелювання працівників проходитиме дуже виважено.

«Весь минулий місяць ми з’ясовували: хто знаходиться у місті, хто за межами, хто знаходиться за межами міста, але може виконувати свою роботу дистанційно. Наприклад, вчителі, які виїхали за кордон, але мають інтернет, мають доступ до всіх платформ і можуть з будь-якої точки планети, де знаходяться, виконувати свої посадові обов’язки. Чому ми повинні таку людину залишати без заробітної плати?» – зазначила Наталя Журженко.

Керівниця управління освіти також пояснила, що освітяни, які через війну не мають можливості виконувати свої посадові обов’язки, отримають мінімум дві третини посадового окладу (простій не з вини працівника).


© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів