Що робити, якщо загубив паспорт громадянина України

паспорт, відновлення, ДІЯ
Такі ситуації, як втрата документів, зараз трапляються нерідко. Координаційний центр з надання правової допомоги рекомендує скористуватися застосунком “ДІЯ”.

Паспорти у “Дії” — ID-картка та закордонний — мають таку саму юридичну силу, що й звичайні. Така можливість передбачена статтею 14¹ Закону України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”. Цифровий паспорт можна показувати на блокпостах та поліції, використовувати для перетину кордону в Польщі та Молдові.

Отримати ID-картку та закордонний паспорт і відновити втрачені документи можна у ЦНАПах, які працюють у таких областях: Вінницька, Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Кіровоградська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька. На жаль в окупованому Херсоні ЦНАП працює лише на видачу раніше замовлених документів.

Також паспортні послуги знову доступні в підрозділах державної міграційної служби: https://cutt.ly/9STmI7r. ДМС у Херсоні не працює. Тож херсонцям варто убезпечити себе й встановити застосунок “Дія”.


© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів