Посівній на Херсонщині заважає окупіція і морозна весна

Херсонщина, весна, посівна
Розпочати повним ходом посівну-2022 на Херсонщині заважає не лише військова окупація, а й мінусова температура, - розповів AgroPortal.ua фахівець із ґрунтозберігаючих технологій ДП ДГ «Великі Клини» Андрій Щедрінов. Востаннє таку посушливу та морозну весну аграрій пригадує майже 20 років тому.

На його думку, у нинішній ситуації прогнозований збір урожаю — 15-17%. При зміні ситуації навіть 10 липня можна підняти цей показник вище 50% за рахунок пожнивних культур, пролонгованого терміну висівання за умови мінімальної вологи.

У Голопристанському районі ДП ДГ «Великі Клини» обробляє близько 2 тис. га землі. Минулого року посіяли озимі пшеницю, ячмінь, ріпак та зимуючий горох. У планах цієї весни залишаються кукурудза, просо і, можливо, соняшник.

«На даний час досить прохолодно, що нетипово для нашого регіону. Вночі подекуди температура опускається до -7-8°С. Зазвичай ми в цей період уже готуємось сіяти соняшник, а зараз про це не може бути й мови. Немає запасів вологи у ґрунті, все видувається вітрами. Плануємо сіяти ті ярі культури, на які у нас є ЗЗР та гербіциди», — говорить він.

Проїзд до Херсону можливий лише одним уцілілим мостом, але рух ним постійно ускладнюється на блокпостах та в чергах. Місцеві аграрії вже мало сподіваються на постачання, а більше розраховують на свої сили.

«Окрім добрив, запчастин і насіння, найбільшою проблемою для нас залишається відсутність дизпалива. Щоб якось вирулити з даної ситуації, ми рахуємо те, що в нас є в наявності, і лише потім визначаємо, які поля будемо засівати. На жаль, не всі навіть уже засіяні поля у нас буде змога обробити. Щодо дизпалива, то тут розділяємо його на весь сезон, враховуючи і збір урожаю, адже не знаємо, коли вирішиться ця проблема», — зазначає Щедрінов.

Попри всі клопоти, у ДП ДГ «Великі Клини» готові вийти в поле, як тільки дозволить погода. Працюючи вже не перший рік за технологією no-till, шість працівників, у тому числі з керівником, повністю справляються з польовими роботами.

Тетяна Ярмоленко
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів