Сумна звістка з Херсонського державного університету

Херсон, ХДУ, викладач
Сумну звітку повідомив ректор Херсонського держуніверситету Олександр Співаковський: Вчора, 20 березня на 101-му році життя пішов у засвіти Павло Кіндратович Параскевич.

- Легендарна особистість Херсонського державного університету, пройшовши другу світову, він не зміг пережити війну, яка прийшла на рідну землю…

Павло Кіндратович Параскевич – кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри української літератури ХДПІ (1977-1988), відмінник народної освіти УРСР, учасник бойових дій в Другій світовій війні, почесний професор ХДУ, почесний громадянин Херсона.

У роки Другої світової війни Павло Кіндратович воював у складі зенітного артилерійського полку 1-го Українського фронту. Брав участь у визволенні Західної України, Закарпаття, Польщі, Словаччини, Чехії. Нагороджений орденами та медалями.

У 1968 році почав працювати викладачем української літератури в ХДПІ ім.Н.К.Крупської. Протягом 11 років очолював кафедру української літератури. 35 років його життя пов’язані з нашим університетом. Написав чимало наукових праць, має потужний творчий доробок.

З гордістю своїм Вчителем Павла Параскевича називає не одне покоління його учнів! Пригадую, як влітку ми вітали Павла Кіндратовича зі 100-річним ювілеєм, дякували за багаторічну працю на благо процвітання нашого освітнього закладу.

Видатні постаті, внесок яких у розвиток Херсонського державного університету, педагогіки та науки важко переоцінити, заслуговують найвищих нагород та нашої постійної уваги. Павло Кіндратович Параскевич – Легенда, справжня особистість! Пишаюся тим, що мав змогу працювати поряд з Легендою.

- Неможливо передати почуття, які крають душу.Світла пам’ять видатній Людині…

На фото: секретар Херсонської міськради Галина Лугова та ректор ХДУ Олександр Співаковський вітають Павла Параскевича зі 100-річчям
© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон