«Блеск и нищета»… херсонських кандидатів

Часу – все менше, а їх – все більше. Ох, і не сидиться ж комусь спокійно на заваленці й не лузається насіння. Ні, всі хочуть бути «начальниками» Херсона

П'ятнадцять претендентів на одне місце! Чи не занадто?

Нагадаю, що паралельно із виборами Президента України, мешканцям обласного центру, славного міста Херсона, доведеться ставити позначки не в одному, а одразу у двох бюлетенях.

Нарешті ми можемо набути «повноцінного» і «справжнього» мера нашого міста.

Сумна історія по його виборах має довгограючу передісторію, в який є все і махінації, і махлювання, і обман, і підкуп, і навіть шантаж. Чого тільки не робили попередні «очильники» аби відтермінувати час прощання з владою.

Навіть сьогодні, коли все вже вирішено, коли вже запущено процес, все одно кому не йметься, ой, не йметься. От як не хочеться прощатися із владою, аж свербить! Була б їх воля, вони б...

І що цікаво, у ситуації що склалася, сьогодні вже дві сили не хочуть аби відбувалися вибори, і та що «поперли», і та що «приперлася».

Напередодні свят депутати Херсонської міської ради кількох фракцій зробили все від них залежне, аби зірвати процес голосування. Питання того варте – зміни у бюджеті. І зміни «коштовні», їх ціна – друк виборчих бюлетенів (адже «мерський» папірець, на відміну від Президентського, друкують тут, на місці).

І хоча гроші державного бюджету (а не місцевого, як «розуміючись» на питаннях фінансування, заявив один із кандидатів на посаду міського голови, він же чинний депутат міської ради), але перерозподілити їх мають через сесію міської ради.

Ще на початку тижня було відомо, що на потрібних депутатів у потрібному місці відповідним чином натиснули, і вони «захворіли», «задуріли», «за...», але на сесію не з'явилися. На голосування «заходили» тричі, але жодного разу так і не «спромоглися». Присутніх у залі депутатів було так мало, а кожен голос «важив» так багато... (на важелях головна посада міста). Зрозуміло, що виборчий процес це зірвати не може, а от «кровушки попити» - прошу!

Я майже переконаний, що бюлетені буде «зовсім випадково» знову друкувати друкарня, керівник якої належить до «правильної» партії, і, у разі чого, він може й у борг це зробити – гроші все одно віддадуть – бюджетні борги рано чи пізно повертають...

Ну, добре це технічні питання. Перейдемо до персоналій

Ви вже бачили всіх, хто хоче стати міським керманичем? А даремно – подивитися є на що! Їх – п'ятнадцятеро, і всі вони вважають, що здійснили правильний вчинок – вирішили поводити Херсонців за носа. Нікого не хочу ображати, але деякі із кандидатів явно тримають понад 300 тисяч населення міста за повних дурнів.

Не беруся малювати детальні портрети кожного – даремно витрачати ваш і свій час, наведу лише деякі деталі з біографій та життя кандидатів. Особливо звертаю увагу на фінансовий стан претендентів. Не буду приховувати правду: вразили всі – одні тим, що так мало, а інші тим, що так багато...

Втім все це умовності – дивіться самі, і думайте: хто робить з нас з вами дурнів... Не знаю як ви, шановні читачі, а я про 70% потенційних «мерів» вперше в житті чую. (Список подаю за абеткою).

БАЗИЛЕВ ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ

Народився у 1976 році. Живе та працює у Херсон. Освіта вища. Приватний підприємець. Член Української Республіканської партії. Суб'єкт висування – самовисування. Має дружину і доньку.

Відповідно до поданої у територіальну виборчу комісію (ТВК) декларації, минулого року він не мав жодної копійки прибутку. У своєму розпорядженні кандидат немає ані квартири, ані будинку, ані будь-кого іншого рухомого чи нерухомого майна, так саме не мають нічого й члени його родини.

БЕРЕЖНА ЗОЯ ЯКІВНА

Народилася у 1961 р., в селі Залазько, Камень-Каширського району, Волинської області. Закінчила Херсонський педагогічний інститут ім. Н.К. Крупської («Російська мова та література»). Вчителька, заступник директора школи. Зараз – тимчасово не працює. Безпартійна. Суб'єкт висування – самовисування. Має чоловіка та доньку.

За минулий рік Зоя Яківна отримала прибутків у сумі 135 тисяч 637 гривень, а члени її родини 39 тисяч 738 грн. Кандидатка має дві квартири площею 87 та 120,5 м.кв. Члени її родини володіють трьома земельними ділянками, загальною площею 3 тисячі 864 м.кв. Сама Зоя Яківна не володіє транспортними засобами, а от у члена родини є автомобіль «ВОЛЬВО», 2012 р.в. Минулого року кандидатка погасила боргові зобов'язання на загальну суму 99 тисяч 272 грн.

БЕРЕЖНА ЛЮДМИЛА МИКОЛАЇВНА

Народилася у Херсоні, 1951 р. Має середньо-спеціальну освіту (Цюрупинський ветеринарний технікум). Пенсіонерка. Безпартійна. Суб'єкт висування – самовисування. Має чоловіка – пенсіонера та сина. Більшу частину свого життя кандидатка відпрацювала на різних технічних посадах у деяких лікувальних закладах Херсона: санітаркою та медичним реєстратором. З останнього місяця роботи звільнилася у 1994 році. Громадською діяльністю не займалася і не займається.

Минулого року кандидатка отримала прибуток у сумі 11 760 грн., у той час як члени її родини мали 48 480 грн. Кандидатка не має квартири, будинку чи будь якої іншого рухомого чи нерухомого майна. Члени родини володіють квартирою у 48,6 м.кв.

ВОРОНОВ ВОЛОДИМИР ВОЛОДИМИРОВИЧ

Народився у 1952 році, у селі Нікольське, Білозерського району. Закінчив Херсонське морехідне училище рибної промисловості – середньо-спеціальна освіта, а згодом «Дальрибвтуз» - вища освіта. Пенсіонер. Член партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина». Суб'єкт висування – cамовисування. Має доньку.

За минулий рік кандидат отримав 21 600 грн прибутку, у той час як члени його родини прибутку не мали будь-якого. Має житловий будинок у 110 м.кв. та земельну ділянку у 300 м.кв.

ГАБОВА ОКСАНА ВОЛОДИМИРІВНА

Народилася у 1980 році, у селі Киселівка, Херсонської області. Навчалася у Херсонському кооперативному технікумі; закінчила Харківський національний економічний університет за спеціальністю «Фінанси і кредит». Працює у ПП «НаСа», менеджером по продажах. Безпартійна. Суб'єкт висування – cамовисування. Має чоловіка та сина.

Що стосується прибутків, то минулого року кандидатка отримала їх у сумі 14 046 грн, натомість члени її родини, за весь рік, не отримали будь-якого прибутку (виходить, що кожен член родини жив на суму у 390 грн 16 коп на місяць). У власності має земельну ділянку площею 1 га. Будь-якого іншого рухомого та нерухомого майна ані вона, ані члени родини не мають.

ГІРІН ВЛАДЛЕН НАУМОВИЧ

Народився у Херсоні, в 1967 році. Освіта вища – Херсонський сільськогосподарський інститут «Будівництво гідротехнічних будівель і споруд». Працює директором ТОВ «ПМК №19». Безпартійний. Суб'єкт висування – самовисування. Має дружину та трьох дітей: двох доньок та сина.

Минулого року кандидат отримав 1 мільйон 567 тисяч 312 гривень прибутків. Члени родини отримали прибуток у сумі 318 тисяч 600 грн. Кандидат має земельну ділянку площею 959,5 м.кв. та житловий будинок у 318 м.кв. За членами родини зареєстровано «інше нерухоме майно» площею 1 тисяча 56 м.кв. Кандидат має три легкові автомобілі 2004, 2011 та 2012 р.в., за членами родини зареєстровано один автомобіль, 2011 р.в.

ГЛАЗИКІНА ТЕТЯНА ІВАНІВНА

Народилася у 1974 році, в Херсоні. Освіта середня спеціальна (ПТУ, продавець непродовольчих товарів). Працювала у «ЦУМі», сьогодні працює комірником, у ТОВ «Оптцентр». Безпартійна. Суб'єкт висування – самовисування. Має доньку.

Минулого року кандидатка отримала прибутків у розмірі 13 143 грн.; має житловий будинок на 26 м.кв.

Будь-якої іншого майна ані вона, ані члени родини не мають.

МИКОЛАЄНКО ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ

Народився в Херсоні, у 1960 році. Освіта вища (1979 – Морехідне училище рибної промисловості, «Технік – судовий механік»; 1990 – Севастопольський приладобудівний інститут, «Інженер-судомеханік»; 2011 – ХНУ, «Державне управління»). Секретар Херсонської міської ради. Член партії «ВО «Батьківщина». Суб'єкт висування – Херсонська МОП «ВО «Батьківщина» Має дружину та доньку.

Минулого року кандидат отримав прибуток у 4 600 грн. Члени родини у 122 тисячі 857 грн. Має у власності земельні ділянки 3200, 450, 1250 м.кв. та квартиру у 65 м.кв. Члени родини мають квартири у 42,44 та 48,40 м. кв. Будь-якого іншого майна немає.

ПУТІЛОВ СТАНІСЛАВ ІСИДОРОВИЧ

Народився у 1943 році, у с. Копачеве, Холмогорського району, Архангельської обл. Освіта вища (1974 – Київський інженерно-будівельний інститут «Інженер будівельник-технолог»). Працює генеральним директором ТОВ «Механічний завод». Безпартійний. Суб'єкт висування – самовисування. Одружений. Має двох синів (проживають окремо).

Минулого року кандидат отримав 81 тисячу 841 грн, а члени родини отримали 15 325 грн прибутків. Має земельну ділянку у 385 м.кв. Три квартири у 18, 72 та 175 м.кв. Члени родини мають: земельну ділянку у 0,89га.; будинки у 163, 302, 346 м.кв.; квартири у 18 та 162 м.кв.; гараж на 144 м.кв.; інше нерухоме майно загальною площею 279 м.кв. Кандидат володіє двома авто «ТОЙОТА ленд крузер» 2008 р.в. та ВАЗ 21063 1989 р.в.

РИБАКОВ ОЛЕКСІЙ ВІКТОРОВИЧ

Народився у 1976 році, в м. Йошкар-Ола, республіки Маріел. Освіта вища (2009 – «Міжнародний університет бізнесу та права», «Спеціаліст з фінансів»; 2013 – магістратура ХНТУ). Начальник управління житлового господарства департаменту житлово-комунального господарства Херсонської міської ради. Безпартійний. Суб'єкт висування – ХМО ПП «Інформаційна Україна». Має дружину та сина.

Минулого року кандидат отримав прибуток у сумі 34 793 грн, а члени родини 184 тис грн. Має квартиру у 80 м.кв.; легковий автомобіль «ВОЛЬВО», 2012 р.в. (496 тис грн.) та вантажний автомобіль (60 тис грн.). Члени родини володіють двома легковими авто «ВОЛЬВО», 2012 р.в. та «Фольксваген», 2007 р.в.

СЕМЕНЧЕВ ІГОР ІГОРОВИЧ

Народився у 1982 році, у м. Красногоровка, Мар'їнського району, Донецької області. Освіта вища (2002 р. – ХДПУ, «Вчитель історії та правознавства»; 2005 р. – КНУ ім. Т. Шевченка «Магістр міжнародних економічних відносин»; 2008 р. – Одеська юридична академія « Юрист»). Тимчасово не працює. Безпартійний. Суб'єкт висування – самовисування. Не одружений. Має доньку.

Минулого року кандидат отримав прибуток у 63 тисячі 103 грн.

Має у власності земельну ділянку площею 887 м.кв.; житловий будинок у 318 м.кв.; квартиру у 222 м.кв.

УРСУЛЕНКО ОЛЕКСІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ

Народився у 1968 році, в селі Олександрівка, Олександрівський район, Кіровоградської області. Освіта вища (2000 р. – Міжрегіональний інститут бізнесу, «Бізнес-адміністрування»). Фізична особа-підприємець. Безпартійний. Суб'єкт висування – самовисування. Має дружину та сина.

Минулого року прибуток кандидата склав 31 мільйон 121 тисячу 824 грн, члени родини отримали 1 мільйон 507 тисяч 731 грн. Має три земельні ділянки загальною площею у 17 тисяч 966 м.кв. Інше нерухоме майно загальною площею 4 тисячі 625 м.кв. Члени родини кандидата мають 8 земельних ділянок загальною площею 122 тисячі 194 м.кв.; будинок у 319 м.кв.; інше нерухоме майно площею 3 тисячі 769 м.кв. Кандидат має у власності 13 легкових та 22 вантажних автомобілі. Члени родини мають у власності 1 легкове та 1 спецвантажне авто.

ХАЛУПЕНКО МИКОЛА ВОЛОДИМИРОВИЧ

Народився, у с. Журавлинка, Голованівського району, Кіровоградської області, у 1950 році. Освіта вища (1974 р. – Уманський сільгоспінститут, «Агроном»). Працює головою фермерського (селянського) господарство «Курінь». Безпартійний. Суб'єкт висування – ХМО «Молодіжна Партія України». Має дружину та сина.

Минулого року кандидат отримав прибуток у сумі 326 тисяч 754 грн, а члени його родини у 81 тисячу 548 грн. Кандидата має три земельні ділянки, загальною площею 77 тисяч 600 м.кв. Члени родини володіють 8 земельними ділянками, загальною площею у 145 тисяч 759 м.кв.; житловим будинком у 79 та дачним будинком у 208 м.кв. Кандидат немає у власному розпорядженні транспортних засобів, натомість родина володіє двома легковими авто 2007 та 2013 р.в.

ЧЕРНІКОВ ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ

Народився у 1961 році, у с. Тургенівка, Бахчисарайського району, АРК. Освіта вища (1980 – Херсонський судномеханічний технікум, «Технік-електрик»; 2013 – Херсонський державний аграрний університет, факультет водних біоресурсів). Директор приватного підприємства «Жилсервис». Безпартійний. Суб'єкт висування – самовисування, Має дружину та двох дітей.

Минулого року кандидат отримав прибуток у 26 802 грн, а члени родини у 23 013 грн. Має квартиру у 37 м.кв. автомобіль «Москвич» 412, 1993 р.в. Члени родини мають авто «ДЕО» 2003 р.в.

ЯРЕМЕНКО ВЯЧЕСЛАВ ВАСИЛЬОВИЧ

Народився у 1962 році, в Херсоні. Освіта вища (1984 р. – Херсонський індустріальний інститут, «Інженер-механік»; 2003 р. – Міжнародний інститут менеджменту, «Економіка зовнішньої діяльності»). Працює економічним радником у ТОВ «Херсонський облрембудтрест». Член Партії регіонів. Суб'єкт висування – ХМО Партії регіонів Має дружину, сина та доньку.

Минулого року кандидат отримав прибуток у 11 тис. 500 грн., а члени його родини у сумі 464 тисячі 658 грн. Має квартиру у 98 м.кв. Члени родини володіють будинком у 318 м.кв. та квартирою у 105 м.кв.; та двома авто 2011 та 2008 р.в.

Хто, і з якими цілями пішов у кандидати? Хто насправді прийшов для того, аби займатися роботою, а хто вирішив погратися у партійні та підковдрові ігри? Думаю, що навіть прочитавши коротку довідку ви все зрозуміли самі.

Прикро, але для більшості із кандидатів, здається це не більше ніж гра – пограємося і розбіжимося. Але вони забувають, що за цією «грою» стоять долі понад 300 тисяч мешканців цього міста. Може не варто гратися?

«Кров людська не водиця...», а мешканці міста не фішки у казино...

Сергій Осолодкін

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон