Розбудовується паркове містечко Херсонського держуніверситету

ХДУ, парк, плани
Зовнішня інфраструктура Херсонського державного університету наразі продовжує свій активний розвиток. Цьому, звичайно ж, сприяє керівництво університету, яке не може не мотивувати задоволені погляди студентів та мешканців міста. Тому робота над покращенням паркового містечка триває й надалі, адже вже є певна кількість проєктів, які мають почати втілювати в життя в найближчим часом.

Наразі в планах керівництва університету – будівництво літньої відкритої сцени. Вона планується невеличкою, і буде створена для проведення різноманітних заходів, творчих виступів студентів та навчальних конкурсів. Також заплановано масштабне будівництво двох критих кортів для гри в теніс та бадмінтону. Проте, реалізація цього проєкту буде залежати не лише від університету – це спільний внесок нашого освітнього закладу і Херсонської міської ради в розвиток спортивної та рекреаційної інфраструктури міста.

Сьогодні паркове містечко Херсонського державного університету – це не просто зручний простір для відпочинку, прогулянок, а також і для навчання в теплу пору. Парк університету, до того ж, є обличчям освітнього закладу, адже спершу він приваблює абітурієнтів, їхніх батьків, колег з інших закладів вищої освіти, гостей і пересічних мешканців міста. Цю рекреаційну зону керівництво покращує тривалий час, і з кожним навчальним роком (навіть семестром) для всієї університетської спільноти, а також для мешканців міста відкривається все більше можливостей, пов’язаних з відпочинком на території університету.

За останнім звітом про роботу ректора Олександра Співаковського, а також і за власними спостереженнями бачимо численні зміни та покращення в облаштуванні паркового містечка. Такими удосконаленнями є: виготовлення та встановлення металевих арок у парковій зоні ХДУ; малої архітектурної форми «Like»; створення нової зони відпочинку – ставок з фонтаном та містком, де теплими вечорами будуть проводити вільний час студенти; здійснення освітлення ліхтарями ставка, світлодіодними прожекторами – пам’ятних фігур у парку, гірляндами – альтанки та арки, що, безсумнівно, стало гарним рішенням як з естетичного боку, так і з точки зору функціональності й зручності; укладення тротуарної плитки біля ставка.

Також у 2021 році до 104-ї річниці від дня заснування закладу освіти в парковому містечку відкрили меморіальну дошку Олександру Берешу, гімнасту, який став відомим уже на момент випуску з Херсонського державного університету. Не менш важливим для паркової зони, а також для здоров’я планети і громадян є озеленення, яке також було здійснено в минулому році в рамках акції «Благоустрій території ХДУ». Викладачами, співробітниками та студентами було висаджено 134 одиниці саджанців дерев, декоративних кущів та квітів, що, звичайно, не залишається непомітним та не може не милувати око кожного, хто користується рекреаційною зоною Херсонського державного університету.

Паркове містечко ХДУ вже надає можливість студентам, співробітникам та мешканцям міста насолоджуватися відпочинком на гарно облаштованій території. Розвиток такого внеску в інфраструктуру закладу вищої освіти повинен продовжуватися та зростати, адже така частина покращення іміджу на користь усім. Тому сподіваємося, що вже найближчим часом розпочнеться робота над новими проєктами.

Пресцентр ХДУ
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон