На Херсонщині будуть берегти та розвивати корінні народи

Херсонщина, обласна, рада
Відповідний проєкт рішення мають розглянути депутати Херсонської обласної ради: Програма збереження та розвитку національних меншин та корінних народів України в Херсонській області розрахована на три роки.

На території Херсонщини проживають представники понад 115 національностей, загальна численність яких сягає більше 200 тисяч, або близько 20% загальної чисельності населення області.

Крім того, в області сформувалися місця компактного проживання етнічних кримських татар (Генічеська міська територіальна громада), турків-ахисків (турків-месхетинців) (Білозерська селищна територіальна громада Херсонського району, Чаплинська селищна територіальна громада Каховського району та Каланчацька селищна територіальна громада), а також корейців (Скадовська міська територіальна громада).

На Херсонщині діють 57 громадських об’єднань національно-культурних спільнот. Розпорядженням голови облдержадміністрації утворено обласну раду з питань міжнаціональних відносин при обласній державній адміністрації у складі представників 11 громадських об’єднань.

У рамках програми планується проводити просвітницьку та дослідницьку роботу, встановлювати пам’ятники видатним представникам нацменшин. Також у заходах значиться допомога в організації фермерських господарств і кооперативів.

Також у переліку є кілька фестивалів. Наприклад, обласний фестиваль до Дня толерантності (листопад), у червні провести міжнародний морський фестиваль Джона Поля Джонса, а 9 серпня планують провести творчі заходи до Міжнародного дня корінних народів.

Кошти на реалізацію Програми планують брати з обласного та місцевих бюджетів. А також із джерел, не заборонених законом. На 2022 рік на заходи заклали 237 тисяч гривень.

Сергій ГЕОРГІЄВ
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів