Херсонський нардеп - мільйонер живе у столиці за рахунок держави

Херсон, народний, депутат
Упродовж минулого року 90 народних депутатів-мільйонерів скористалися правом на отримання коштів для компенсації вартості оренди житла або винайму готельного номера.

Серед 90 депутатів-мільйонерів, які скористалися правом на отримання бюджетних коштів, 65 членів фракції «Слуга Народу». В середньому мова йде про 20 тис. грн. щомісячно, які виділялися народним депутатам із Державного бюджету України.

Серед них є і народний депутат від Херсона Павло Павліш, який у минулому році чесно задекларував мільйонні статки (сотні тисяч гривень, доларів, євро) і так же сумлінно отримав з бюджету гроші - компенсацію за своє проживання у столиці.

«70% депутатів, які орендують житло за кошти платників податків, мають достатньо фінансових можливостей, щоб самостійно винаймати житло. Розмір депутатської зарплати дозволяє покрити витрати на оренду квартири в Києві.

Однак, попри наявність можливостей, депутати продовжують отримувати компенсацію з бюджету, що сприймається як своєрідний депутатський бонус», – зазначив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Відповідно до ч.1 ст. 35 Закону «Про статус народного депутата України» у витратах на забезпечення діяльності ВРУ передбачаються кошти на оренду житла або винайм готельного номера. Народному депутату на підставі його заяви та копії документа, до якого внесені відомості про місце його проживання, Апаратом Верховної Ради України щомісячно видаються кошти в розмірі, встановленому кошторисом ВР. Право на отримання таких коштів мають народні депутати, не забезпечені житлом у місті Києві, і місце їх проживання, відповідно до його реєстрації, знаходиться на відстані понад 30 км від меж міста Київ.
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів