Хлібороби на Херсонщині підраховують збитки

Херсонщина, хлібороби, втрати
Щойно нетривалі морози на Херсонщині змінилися відлигою, і хлібороби вже підраховують втрати. Попри те, що в цілому озимі перенесли випробування більш-менш, і знаходяться у задовільному чи навіть доброму стані, без їх загибелі обійшлося далеко не всюди.

Приміром, фермер Андрій Щедринов, котрий обробляє близько 1300 гектарів біля села Великий Клин колись Голопристанського, а тепер Скадовського району області, недорахувався посівів озимого рапсу та пшениці на трьох полях загальною площею у 280 гектарів. Збитки у мільйон гривень!

- Ті поля межують із Олешківською пустелею, і опадів їм зазвичай дістається менше. Цьогоріч сніг до них також «не дійшов», і слабкі паростки культурних рослини зустріли морози під мінус сімнадцять градусів Цельсію без захисту снігового покрову. Через що й загинули – просто вимерзли. Навесні замість озимих пересію просом та гірчицею – для сорго умови не підходящі. Будуть додаткові витрати, а куди від них подітися?— переживає керівник фермерського господарства «Теллус Південь» Андрій Щедринов.

Херсонщина вважається зоною ризикованого землеробства. Але Андрій Щедринов господарює поруч із пісками Олешківської пустелі, тож їх наступ із «чорними бурями» для нього також звичне явище. Тому його умови вважаються настільки екстремальними, що посіви навіть страхувати ніяка компанія не погоджується.

На допомогу держави фермер також навіть не сподівається: каже, два роки тому у квітні також вдарив мороз до мінус десяти, і знищив посіви озимих на сотні гектарів. Тоді він бігав по інстанціях, збирав довідки з метеослужби, у сподіванні на компенсацію. Та в підсумку – отримав нуль. Ніхто нічого не відшкодував. І зараз аграрій, котрий із превеликими труднощами вирощує врожаї під боком у пустелі, сподівається тільки на себе.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон